Spor Çin Seddi'nde Fenerbahçe bayrağı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  49
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çin Seddi'nde Fenerbahçe bayrağı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Çin Seddi’ne çıkarak kutlayan Çin Fenerbahçeliler Derneği, burada sarı-lacivertli bayrak açtı. Başkan Aziz Yıldırım’dan Fenerbahçe’yi Çin’e getirmesini isteyen taraftarlar, 100. yıl şampiyonluğunun da Çin Seddi’nde kutlanmasını istedi.

Dün Türkiye’nin yurtdışındaki diğer tüm diplomatik temsilciliklerinde olduğu gibi Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği’nde de Zafer Bayramı kutlandı. Pekin Askeri Ataşesi Ali Lokman’ın büyükelçilikte verdiği resepsiyon, Çin’de yaşayan Türkler, Pekin’deki elçiliklerin askeri ataşeleri ve Pekin’de bulunan diğer misyon şeflerinin geniş katılımıyla yapıldı. Elçilikte bir araya gelen Çin Fenerbahçeliler Derneği üyelerinin bir bölümü daha önce almış oldukları bir kararı yerine getirerek Çin Seddi’nde Zafer Bayramı’nı kutladı.

"İLK DEFA BİR TÜRK TAKIMININ BAYRAĞI ÇİN SEDDİ’NDE"

Bugün Çin Seddi’nin Badaling bölümüne çıkan Fenerbahçeliler, Çin Seddi’ne Fenerbahçe bayrağı açmanın keyfini yaşadılar.

Fenerbahçeliler ilk kez bir Türk takımının Çin Seddi’nde bayrak açtığına da dikkat çekerek, "Bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz, aya da bayrağı ilk diken biz olacağız" dedi.

Dernek başkanı Zafer Karadağ burada yaptığı açıklamada, Fenerbahçe bayrağının bugün daha çok anlam ifade ettiğini belirterek, "Biz Türkler, en başta 30 Ağustos Zafer Bayramımız nedeniyle burada olmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu yıl Fenerbahçe’mizin 100. kuruluş yılı. Bizler burada Fenerbahçe bayraklarını açarak şunu ilan ediyoruz; Çin Seddi’nin dünyanın en büyük askeri savunma yapısı olarak bilindiği gerçeğinden hareket ederek, buradan tüm dünyaya ve Türkiye’deki futbolseverlere seslenerek, asla şu gerçeği unutmamalarını söylüyoruz: Fenerbahçe’nin dünyada geçemeyeceği hiçbir sınır yoktur." dedi.

FENERBAHÇE’Yİ ÇİN SEDDİ’NE BEKLİYORLAR

Aziz Yıldırım’a seslenen Karadağ, "Sayın başkanımıza Fenerbahçe’nin Çin’e gelmesiyle ilgili daha önce verdiği bir beyanını hatırlatarak, Fenerbahçe’mizi bu yıl Çin’e ve Çin Seddi’ne bekliyoruz. Çin Seddi gezisi için kulübümüze en yakışan tarih Fenerbahçe’nin 100. yılında alacağı şampiyonluktan sonradır" diye konuştu.

"ÇİN’İN FENERLEŞME SÜRECİ BAŞLADI"

Çin’deki Fenerbahçeliler Derneği’nin Çin Seddi’nde Fenerbahçe bayrağı açması ve fotoğraf çektirmesi Çin Seddi’ni gezen turistlerin de ilgisini çekti. Fenerbahçeliler burada Çinli turistlere "En büyük Fener" sloganını attırdı.

Meraklı bir Çinli çifte Fenerbahçe bayrağı hediye edilirken, çiftin bu bayrağı doğacak çocuklarının yatağına asacaklarını söylemesi üzerine Karadağ, "1 milyar 300 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de 1 yeni doğacak olan bebekle birlikte bu 3 kişiyi daha Fenerli yaptık, geriye kaldı 1 milyar 299 milyon 999 bin 997 kişi. Fenerbahçe’mizin şampiyonluk sonrası Çin Seddi’ne çıkması Çin’in Fenerbahçelileşme sürecini daha da hızlandıracaktır." şeklinde konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle