Teknoloji Haberleri

  Çin Microsoft'a 20 gün verdi!

  Hürriyet Haber
  06.09.2014 - 06:46 | Son Güncelleme:

  Tekel karşıtı durumlarla ilgilenen Çinli "State Administration for Industry and Commerce (SAIC)"ın raporuna göre, bir grup soruya cevap vermek için Microsoft'un 20 günü bulunuyor.

  Bu soruların içerisinde, Microsoft'un sık karşılaşılan Windows işletim sistemi ve aynı şekilde popüler olan Office işletim sistemi arasındaki uyumluluk ve bağlantı önemli yer tutuyor.

  SAIC, geçtiğimiz günlerde Microsoft'un yardımcı başkanı David Chen'i sorguladı; ancak bu durum dünyanın en büyük yazılım firmasının, bu iki ürün hakkında açıklanması gereken bütün bilgileri açıklamadığına dair bir şüphe bulunduğunu gösteriyor. Microsoft, "Çin'in kanunlarına uymak konusunda ciddi olduğunu ve SIAC'ın soruları ve endişelerini cevaplandıracağını" söyledi.

  SIAC ise, "Microsoft'un yardımcı başkanı Chen Shi (David Chen) hakkındaki anti-tekel suçlamasını araştırmak için özel bir araştırma takımı kurduğunu ve Microsoft'un 20 gün içerisinde yazılı bir açıklama yapması gerektiğini" doğruladı.

  SIAC'ın neden birbirinden ayrı olabilen Windows ve Office üzerinden Microsoft'u incelediği henüz belli değil. Geçmiş rekabet karşıtı araştırmaları, Microsof'tun internet tarayıcısı Internet Explorer ve medya oynatıcısı Windows Media Player ile Windows'un bağlılığını araştırıyorlardı.

  SAÇ BAŞ YOLDURAN TELİF DAVALARI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı