MUĞLA HABERLERİ

Çin Mallarına Boykot Çağrısı

IHA
02 Temmuz 2015 - 14:10Son Güncelleme : 02 Temmuz 2015 - 14:11

MEMUR SEN ÜYELERİ MENTEŞE SINIRSIZLIK MEYDANINDA ÇİN'İ PROTESTO ETMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Memur Sen Muğla İl Temsilciliği üyeleri Çin’in Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik saldırılarını kınarken, Çin mallarına ‘Boykot’ çağrısı yaptı. Menteşe Sınırsızlık meydanında ellerinde Doğu Türkistan ve Türk bayrağı bulunan Memur sen üyeleri Çin’e tekbir getirip slogan atarak tepkilerini gösterdiler.
Grup adına konuşan Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne “Dur” demek, zulmü kınamak, “Boykot” çağrısı yapmak için bir araya geldiklerini söyledi. Uçak, “Önce şunu belirtmeliyim ki; Müslüman Uygur Türkleri toprakları ve vatanları Doğu Türkistan’daki şanlı direnişlerini 257 yıldan beri büyük bir cesaret, kahramanlık örnekleri ile dolu ve başarı ile sürdürmekte. Müslüman Uygur Türkleri bu kutsal mücadelesini Doğu Türkistan hür ve bağımsız olana ve bu topraklarda İlahikelimetullah cari olana kadar sürdürmeye azimli ve kararlıdır. 15 gündür Çinli faşist askerler bölgeyi tamamen kuşatma altına aldı. Yüreğimiz yaralı. Gönül rahatlığıyla iftar edemiyoruz. Türkistan’da oruç tutmak da yasak. Başörtülü kadınlar taciz ediliyor, keyfi bir şekilde gözaltına almıyor. Kur’an eğitimi engelleniyor, 500 bin civarında çocuk zorla ideolojik eğitimlere tabi tutuluyor. Türkistanlı kadınlar, “Plan dışında” hamile kaldıklarında hamileliklerinin son günleri dahi olsa mecburi kürtaja tabi tutuluyor. Halka önder olabilecek kapasitedeki bazı alimler de zehirlenerek öldürülüyor. 15 günde Çin’in resmi verilerine göre onlarca, insan hakları kuruluşlarına göre yüzlerce Müslüman yaşamını yitirdi, binlercesi cezaevine konuldu. Çin, Doğu Türkistan’da olup bitenleri, gerçek haber ve bilgilerin üstünü zorla örttürmektedir” dedi.
“DOĞU TÜRKİSTAN SÖZ KONUSU OLUNCA VİCDANINI DUVARA ASANLARI KINIYORUZ”
Uçak, “Çin hükümetinin soykırıma dönüşen uygulamaları, her yıl yüzlerce Müslüman’ın hayatım kaybetmesiyle son buluyor. Dünya bu soykırıma, bu insanlık zulmüne, bu alçaklığa ve vahşete seyirci kalarak, ortak oluyor. Lanet olsun böyle faşizme, lanet olsun Çin zulmüne. Doğu Türkistan söz konusu olunca vicdanını duvara asanları kınıyoruz. Tüm dünya sussa da biz susmayacağız! Büyük Memur-Sen ailesi olarak biz var oldukça Doğu Türkistan zulmünü, Gazze katliamlarını, Suriye vahşetini, Mısır ve Arakan’da yaşanan hukuksuzlukları gözlerine sokmaya devam edeceğiz. Gözlerinizi kapayarak vicdanlarınızın sizi rahat bırakmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için “Boykot” çağrısı yapıyoruz. Haydi, ilk önce “Boykot” ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. ‘Çin malına hayır’ diyerek, tepkimizi gösterelim, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza faşist Çin zulmünü protesto için ve boykot için harekete geçelim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Çin Mallarına Boykot Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çin Mallarına Boykot Çağrısı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:21
  • İkindi
   17:05
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı