TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çin’de Yapılan Zulme Tekirdağ Memur-sen’den Boykot Çağrısı

IHA
02.07.2015 - 15:38Son Güncelleme :

MEMUR-SEN TEKİRDAĞ İL TEMSİLCİLİĞİ ÜYELERİ

IHA

Memur-Sen Tekirdağ İl Temsilciliği’ne bağlı sendika üyeleri, Doğu Türkistan’da zulmüne devam eden Çin’i lanetleyerek Çin mallarına yönelik boykot çağrısı yaptı.
Memur-Sen Tekirdağ İl Temsilciliği’ne bağlı sendika üyeleri, Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı zulmü protesto etti. Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Tuğlalı Parkta yapılan eyleme Memur-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Ferruh Topuz, Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.
Tuğlalı Park’ta toplanan grup adına konuşan Memur-Sen Tekirdağ Şubesi Üyesi Süleyman Çalışkan, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne dur demek için, zulmü kınamak için boykot çağrısı yaptıklarını ifade ederek, "Müslüman Uygur Türkleri toprakları ve vatanları kahramanlık örnekleri ile dolu ve başarı ile sürdürmektedir. Müslüman Uygur Türkleri bu kutsal mücadelesini Doğu Türkistan hür ve bağımsız olana ve bu topraklarda ilahi kelimetullah cari olana kadar sürdürmeye azimli ve kararlıdır. Selam olsun Uygurlu kardeşlerimize, selam olsun şanlı direnişe, lanet olsun faşist Çin’e" dedi.
"BU ZULÜMDEN VAZGEÇİLMELİ"
Çin’in zulümden vazgeçmesi gerektiğinin altını çizen Çalışkan, "Buradan faşist Çin’e sesleniyoruz. Doğu Türkistan’a baskı uygulanmaktan, vicdanları yaralamaktan, insan haklarını çiğnemekten, din ve vicdan hürriyetini gasp etmekten bir an önce vazgeç. Yeter artık. Uyarıyoruz. Akıttığımız kanda boğulacaksınız. Hiçbir zulüm ebedi değildir. Aklınızı başınıza alın. Bir çağrımız da insanlığa. Bu zulme ’dur’ demek için tüm vicdan sahiplerini ayağa kalkmaya, Çin zulmü son bulana kadar bir daha oturmaya davet ediyoruz. Doğu Türkistan’daki bu vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için ’Boykot’ çağrısı yapıyoruz. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla yaşananların hesabını sormaya başlayalım. ’Çin malına hayır’ diyerek tepkimizi gösterelim, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza faşist Çin zulmünü protesto için ve boykot için harekete geçelim" şeklinde konuştu.
Konuşmalarının ardından yaklaşık 30 sendika üyesi ’Kahrolsun Çin’ sloganları atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çin’de Yapılan Zulme Tekirdağ Memur-sen’den Boykot Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çin’de Yapılan Zulme Tekirdağ Memur-sen’den Boykot Çağrısı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:29
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı