TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çin’de Trakya’nın Yatırım Ortamı Tanıtıldı

IHA
16 Eylül 2015 - 11:13Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 11:14

TRAKYAKA ÇİN'DE YAPILAN CIFIT FUARINA KATILDI

IHA

Trakya Kalkınma Ajansı, Çin’de yapılan CIFIT (China International Fair for Investment and Trade) Fuarı’na katıldı.
Çin ve çevresinin ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi ve ticaret hacminin arttırılmasını amaçlayan ve her yıl Eylül ayında düzenlenen Çin’in en itibarlı yatırım fuarı olan CIFIT’a 40 üzerinde ülke katıldı. Xiamen şehrinde yapılan fuarda Trakya bölgesinin ve Türkiye’nin yatırım imkanlarını anlatmak üzere Trakya Kalkınma Ajansı da hazır bulundu. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile birlikte üç kişilik bir ekiple fuarda yer alan TRAKYAKA, başta Çin olmak üzere farklı ülkelerden ziyaretçi ve katılımcılarla ikili görüşmeler yaptı.
Fuara katılım ve gerçekleştirilen görüşmelerin içeriğine yönelik açıklamalarda bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, "Biliyorsunuz Çin son yılların yükselen ekonomik ve sosyal değeri. Buraya duyarsız kalmak ticaretini ve üretimini arttırmak isteyen ve 2023 hedeflerine ulaşmak isteyen Türkiye için mümkün değil. Biz de Trakya’nın yatırım olanaklarını anlatmak için katıldığımız bu organizasyonda önemli görüşmeler yaptık. En büyük kazancımız oluşturduğumuz bilgi ağı ve yeni bağlantı noktaları oldu. Hong Kong’ta Ticareti Geliştirme Konseyi Başkan Yardımcısı William Chui ile yaptığımız görüşmede yeni iş imkanlarını konuştuk. Deniz ürünleri, hayvansal ürünleri Türkiye halen satıyor. Bunun dışında üzüm ürünleri konusunda Hong Kong’tan ciddi bir talep var. Bu talebi bölgemizde üretim yapan firmalar ile paylaşacağız. Ayrıca Shangai ve fuarın yapıldığı Xiamen’de de ikili görüşme ve ziyaretlerimiz oldu. Shangai Dış Yatırım Kalkınma Kurulu’nu, Xiamen Serbest Bölgesi’ni, Shangai Başkonsolosluğu ve Ticaret Ataşeliğimizi ziyaret ettik" dedi.
CIFIT’in Çin’in en önemli yatırım ve ticaret fuarı olduğunu belirten Şahin, "Bu fuarda yer almak hem itibar hem de yeni ticaret olanaklarını takip etmek için çok önemli. Bu yıl Türkiye olarak 4 Kalkınma Ajansı bir arada katıldık. Önümüzdeki yıllarda bu fuara ülke olarak daha aktif katılım göstermemiz gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çin’de Trakya’nın Yatırım Ortamı Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çin’de Trakya’nın Yatırım Ortamı Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı