Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Çin Bulutları' tablosunun açılış fiyatı 180 bin TL

  Hürriyet Haber
  13.10.2011 - 12:54 | Son Güncelleme:

  Türk çağdaş sanatının en önemli sanatçılarından Nejad Melih Devrim'in ''Çin Bulutları'' tablosu müzayede de180 bin TL'dan satışa sunulacak.

  Asar-ı Atika Müzayede ve Sanat Galerisi'nin 16 Ekim'de düzenleyeceği müzayedede en dikkat çekici eserlerden biri olan Nejad Melih Devrim'in ''Çin Bulutları'' isimli tablosu, 180 bin TL'lik çıkış fiyatı ile sanatseverlerin ilgisine sunulacak. Tuval üzeri yağlı boya eser 1962 tarihli.  

  Türkiye'nin ilk modern sanatçılarından kabul edilen Nejad Melih Devrim'in yanı sıra, Ömer Uluç, Bedri Baykam, Abidin Dino ve bir çok önemli Türk çağdaş sanatçının eserleri müzayede de satışa sunulacak.

  Ayrıca ardında yüzlerce sanat eseri bırakarak geçen yıl hayata veda eden Ömer Uluç Soyut'un, fiber panel üzeri akrilik 2008 tarihli eserinin ise 90 bin TL'lik çıkış fiyatı ile sanatseverlerin ilgisine sunulacağı müzayedede, Ergin İnan'ın 'Soyut' imzalı tuval üzeri akrilik eseri 45 bin TL çıkış fiyatıyla, Bedri Baykam'ın 'Compromise' imzalı 30 bin TL çıkış fiyatıyla 1986 tarihli, tuval üzeri yağlı boya eserler yer alacak.

  Osmanlı saray eserleri, klasik tablolar ve son derece nadir parçaların da sanatseverlerle buluşacağı müzayede, 16 Ekim Pazar günü saat 15.30'da Conrad Otel'de düzenlenecek.

  Çin Bulutları tablosunun açılış fiyatı 180 bin TL

  ÖMER ULUÇ'UN ESERİ

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı