Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çimen ITTF'ye adaylığını koydu

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) İcra Kurulu Üyeliği'ne aday oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başkan Çimen, 250 üyesi bulunan ITTF'de, Avusturya, Romanya ve Sırbistan'dan adaylarla yarışacak. İcra kurulu üyelik seçimleri, nisan ayı içinde Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleştirilecek 2010 Dünya Masa Tenisi Şampiyonası sırasında yapılacak.

Bu arada, halen Balkan Masa Tenisi Birliği Başkanlığı'nı yürüten Oktay Çimen, seçimlerde başarılı olması durumunda, ITTF İcra Kurulu'nda görev alacak ilk Türk olacak.

Konuyla ilgili olarak AA muhabirine açıklama yapan Çimen, seçimlerde 3 ülkeden adayla yarışacağını belirterek, “Kazanma şansımın yüksek olduğuna inanıyorum. Tahmin ediyorum Sırp aday da seçimlerden benim lehime çekilecek. Seçimlerde başarılı olacağım ve ITTF İcra Kurulu'nda görev alarak, bu alanda bir ilke imza atacağım” dedi.

ITTF'de halen, Türker Galli (Dünya Sıralama Komitesi), Emre Ak (Spor Bilim Kurulu) ve Yıldırım Türkeri (Veteran Kurulu) görev yapıyor. Ayrıca, Gürhan Yaldız, Sebahattin Sabrioğlu ve Ersin Kınayiğit de Avrupa Masa Tenisi Federasyonu (ETTU) kurullarında görev yapıyorlar.

Bunları da Beğenebilirsiniz