Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çimen: 2011'de halka masa tenisi oynattık

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, 2011 yılında en önemli etkinliklerinin halka masa tenisi oynatmak olduğunu belirterek, 2600 kişiyi masa tenisi ile tanıştırdıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çimen, düzenledikleri etkinlikler sonucunda çok sayıda yeni sporcu kazandıklarına ve kulüp sayısını arttırdıklarına dikkati çekerek, “2011'de ana hedefimiz masa tenisini Türkiye'nin her köşesinde oynanabilir hale getirmek, her yaş kesiminde oynatmak, sevdirmek ve bu sporu yapan sayısını arttırmak. Kamu ve özel kurumlarda çalışanlara masa tenisi oynatmak, okullara yaymak amacıyla 2011 yılında bir dizi çalışmalarımız ve organizasyonlarımız oldu” dedi.

Masa Tenisi branşını halka sevdirme amacıyla illerde valilikler ve belediyelerle halka açık masa tenisi organizasyonları düzenlediklerini ifade eden Çimen, “Bu organizasyonlar hemen hemen her yıl 3-4 ilimizde başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Doğusu ile batısı ile her ilimizde masa tenisi malzemeleri dağıtıldı. Masası, raketi ve topu olmayan ilimiz kalmadı. Başarılı olan okullarımızı motive etmek maksadıyla yardımlarımız devam etmektedir” diye konuştu.

Milli Takım sporcularının olimpiyat kota müsabakalarına katıldığını, Melek Hu'nun olimpiyat vizesi aldığını hatırlatan Oktay Çimen, şöyle devam etti:
“Diğer sporcularımız da tüm güçleriyle 11-15 Nisan 2012 tarihleri arasında Lüksenburg'da yapılacak olan Avrupa olimpiyat elemeleriyle, 10-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Katar'da yapılacak olan Dünya olimpiyat elemeleri finallerine hazırlanmaya devam ediyorlar. Amacımız, en az 2 sporcu ile Londra Olimpiyatları'na katılmaktır.”

Masa Tenisi branşı için 2011'in başarılı bir yıl olduğunu kaydeden Oktay Çimen, yılın sporcusu olarak Melek Hu'yu belirlediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz