« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'un yeni hocası belli oldu

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Şubesi'nde atamaları gerçekleştirdi.

İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı kulüp, genel menajerlik görevine Nur Gencer'i atarken, takım antrenörlüğüne ise Cem Akdağ'ı getirdi. Akdağ'ın yardımcılığını Cihansever Yeşildağ yaparken, Şube Koordinatörlüğü görevini ise Tuğrul Demir üstlenecek.

NUR GENCER:

1948 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenimini Kadıköy Maarif Koleji’nde 1967 yılında tamamladı. 1992'de Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü oldu. FIBA Teknik Komiseri ve Uluslararası Organizasyon Komitesi üyesi olarak basketbola hizmet verdi. Yine 1992'de Dünya Fair-Play Davranış Şeref Diploması ile ödüllendirilmiştir.Eczacıbaşı,Efes Pilsen,Galatasaray ve Tuborg kulüplerinde üst düzey yöneticilik yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonu genel sekreterlik görevini yaptı. A milli takımlar idari menajerlik görevini yaptı.

CEM AKDAĞ:

Galatasaray, Eczacıbaşı ve ODTÜ'de forma giyen Akdağ, 1985 yılında Altyapılarda antrenörlüğe başladı. 1993 yılında Beşiktaş'ta yardımcı antrenörlük görevine getirilen Cem Akdağ, sırasıyla Beşiktaş, Karşıyaka takımlarında baş antrenörlük, Galatasaray'da Yardımcı Antrenörlük görevlerinde bulundu.

1997 yılında Brisa A Bayan Takımını çalıştırmaya başlayan Akdağ,1999 2007-2008 sezonunda ise Galatasaray Bayan Takımı'nı çalıştırdı.

1956 doğumlu olan Cem Akdağ ilk sezonunda Galatasaray Bayan Basket takımıyla FIBA Bayanlar Avrupa Kupası'nda yarı final başarısını gösterdi.

CİHANSEVER YEŞİLDAĞ:

İTÜ, Ortaköy, Darüşşafaka, Karşıyaka ve Beykoz takımlarında baş antrenörlük, Galatasaray’da Halil Üner’in yardımcı antrenörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

TUĞRUL DEMİR:

Galatasaraylı eski basketbolcu olan Demir, 2006 yılında Galatasaray Basketbol Şube Kaptanı olarak görev yapmıştır.


Bunları da Beğenebilirsiniz