« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'un lideri yok

Galatasaray'ın ilk etap kampı dün sona erdi. 11 gün boyunca Lucescu futbolcularına yükleme yaptırdı. Bol bol oksijen depoladı. Günün her saatini de değerlendirdi. Her futbolcu forma kapmak için yarış etti. Yorulmak nedir bilmedi. Buraya kadar tamam.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
Ama yeni oyun kalıbında bazı eksiklikler var. Başta takımın orta alanında okuyan yönlendiren, hücuma çabuk kaldıran bir lider yok. Şimdi geriye bir tek Sergen kalıyor. Sergen'in fizik kondisyon yüklemesi zaman alır. Aslında bir Suat var. O da zaman zaman sakatlandığı için tam randımanlı değil.

Defansın önünde oynayacak tek adam bu görüntüde Suat'tan başkası da olamaz. Bu futbolcu ilerlemiş yaşına rağmen topu kazanmadan ikinci harekette düşünce zenginliği olan bir oyuncu.

Perez hemen göze çarptı. Defansın sağ kanadının tek adamı olduğunu kanıtladı. Ümit Davala'nın oyun anlayışının da ona yakın olması bir avantajdı. Berkant'a gelince. Oynama isteği olan futbolcu. Altyapısı iyi, agresif, kafasında çabuk kaleye gitme düşüncesi var. Bana göre G.Saray'ın en iyi transferlerinin başında.

KARAN HUZURSUZ

Ümit Karan'ın transferindeki belirsizlik nedeniyle kafası karışık. Kendi deyimiyle yüzde 50 kapasite ile oynuyor. Aslında G.Saray'ın oyun kalıbı içinde her iki kanadı da kullanan sarı kırmızılı ekipte gelen yüksek ortalarda Ümit Karan tek lider. Ayhan tam anlamıyla adapte olamadı. Orta sahada oynaması için topu kullanması iyi ama yeterli değil. Çünkü oynadığı yerde mücadele, top kazanma ve oyun kurması lazım.

Mendez G.Saray'da forma giyecek düzeyde değil. Mondragon'un tek eksiği defans oyuncularıyla diyaloğunun iyi olmaması. Bülent, Popescu, Vedat, Emre gibi oyuncularla uyum sağlaması lazım. Kısacası G.Saray fizik açıdan hazır. Ancak, orta alan ve defans bloku arasındaki yanlışlıklar ve bir liderin olmayışı dezavantaj.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz