« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'un ışıkları

İlhan Söyler
SON GÜNCELLEME

Öncelikle şunu belirtelim, Galatasaray'ın kalesi emin ellerde. Mondragon hakikaten kaleyi kaplayan bir fiziğe sahip. Forma giydiği Birleşik Arap Emirlikleri maçında öyle kurtarışlar yaptı ki, tek kelimeyle harikaydı.

Diğer mevkileri gözden geçirdiğimizde en isabetli transferin Berkant olduğunu görüyoruz. Kıvraklık, mücadele gücü, hedefe gitme, şut atma, kısacası iyi bir forvet oyuncusunda olması gereken tüm özellikler var.


Galatasaray’da sevindiren başka kişiler de vardı. Sol kanatta Hakan Ünsal'ın yeniden dirilişini gördük. Defansın önünde oynayan Suat da futbol zekası, oyun kurgusu ve hırsıyla hala 'ben varım'diyordu. Sağ kanatta Ümit Davala-Perez, solda da Hakan Ünsal-Hasan Şaş ikilileri yeni sezon öncesi ışık saçıyorlardı.

FARUK YANLIŞ YAPIYOR


Galatasaray'a ayak uyduramayanlar da yok değil... Bülent Akın'ın oyunu yönlendirme kapasitesi son derece zayıf. Faruk öncelikle basit pas atmayı düşünmek yerine ayağının dışıyla top atmayı düşünüyor... Çok yanlış. Emrah gidiyor ama geri gelmek bilmiyor.

Galatasaray, kapalı defans yapan takımlara karşı büyük sıkıntı yaşıyor. Bunu Auxerre maçında bir kez daha gördük. Rakibi açmaya çalışırken, defansı unutan sarı kırmızılılar bu arada defansı unuttu. Vedat ve Popescu her ne kadar formda olsalar da net gol tehlikeleri yaşandı. Bu arada orta sahadaki ayakta top tutma hastalığının devam ettiğini de söyleyelim.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz