« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'u durduracağız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Almanya kampının oldukça yararlı geçtiğini ve futbolcularından memnun olduğunu söyleyen F.Bahçe Teknik Direktörü Rıdvan Dilmen, ‘‘İşimiz kolay değil. G.Saray'ı durdurup, şampiyon olmak istiyoruz’’ dedi.

Kadro 23'e düşecek

F.Sahçe Teknik Direktörü Rıdvan Dilmen, Almanya kampının yararlı geçtiğini, futbolcularından memnun olduğunu söyledi. Kamp süresince 27 antrenman ve 4 hazırlık maçı yaptıklarını hatırlatan Dilmen, ‘‘27 futbolcum da profesyonel anlayış içerisinde oldu. Ancak yine de İstanbul'a döndükten sonra kadroyu 23'e düşürmek zorundayım’’ diye konuştu.

İyi durumdayız

Rakibe göre sistemde kararlı olduğunu vurgulayan genç teknik adam şunları söyledi: ‘‘Elimde her sisteme uyacak futbolcular var. Takımın fizik düzeyi çok iyi. Ligin 2. haftasında hazır olacağız. İşimiz kolay değil. Üç yıl üst üste şampiyon olan G.Saray, yenilenmiş Beşiktaş ve Anadolu takımlarıyla mücadele edeceğiz. Kaliteli bir lig olacak. Hedefimiz G.Saray'ı durdurmak. Bunu da başarıp, şampiyon olmak istiyoruz.’’

Tayfun'a kırgınım

Rıdvan Dilmen, Baliç'in R.Madrid'e transferiyle, Trabzonspor'dan alınan Ogün ve diğer futbolcular hakkında da şunları söyledi: ‘‘Baliç'in transferi isabetli bir karardı. Ogün her mevikiide oynayabilecek bir oyuncu. Moshoeu ise birkaç gün içerisinde İstanbul'a gelerek takıma katılacak. Tayfun konusu en kısa sürede çözüme kavuşacak. Satıştan kalmasını istemezdim. Tayfun'a kırgınlığım geçmedi.

Adaylardan biri Franca

Santfor için üç tane adayımız var. Franca'yı izledim, adaylardan birisi o. Forvette Moldovan, Boliç ve Faruk'tan çok memnunum. Boliç fizik olarak iyi duruma geldi. Moldovan önemli bir oyuncu. Faruk da iyi çalışıyor. Preko biraz ara verdi. Ancak kısa sürede takıma girecek. Kaptanlık konusunu polemik yapmayalım. Kampın kaptanı Rüştü'ydü. Buna yönetimden tepki gelmedi. Dönüşte kaptanlığı resmen belirleyeceğiz.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz