« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'dan sert tavır

Adnan Polat’ın çağrısı üzerine dün olağanüstü toplanan yönetim, Futbol Federasyonu’na yönelik tavrını daha da sertleştirme kararı aldı. İkinci başkan Helvacı, "Hepimiz Adnan Polat’ız" diyerek, başkanın etrafında kenetlendiklerini gösterdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü ile Futbol Federasyonu arasındaki ipler iyice gerildi. Ligdeki Sivasspor maçında Ümit Karan’ın yardımcı hakeme küfür ettiği gerekçesiyle kırmızı kart görmesinin ardından federasyona tavır alan Adnan Polat yönetimi, tutumunu daha da sertleştirdi.

Sarı kırmızılıların öfkesini daha da kabartan olay, Arda Turan’ın Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında güvenlik görevlisi ile tartıştığı gerekçesiyle 1 maç ceza alması oldu. Başkan Polat, perşembe akşamı cezanın açıklanmasının ardından yönetim kurulu üyelerine haber göndererek, hemen ertesi gün Mecidiyeköy’deki kulüp binasında olağanüstü toplantı yapılacağını bildirdi. Polat’ın çağrısı üzerine dün toplanan yönetim kurulu, Futbol Federasyonu’na karşı neler yapılabileceğini görüştü.

İkinci başkan Mehmet Helvacı, toplantı devam ettiği sırada basın mensuplarının önüne çıkarak bir açıklama yaptı. Başkan Adnan Polat’ın 45 gün hak mahrumiyeti cezası alması ve mesleğinin hukukçu olması nedeniyle Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu adına konuşması istenen Helvacı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Polat ve futbolcularına verdiği cezaları eleştirdi. Helvacı,

"Biz, başkanımız Adnan Polat’ın arkasındayız. Arda Turan ve Adnan Polat’a verilen cezaları haksız buluyoruz.
Herkes şunu bilsin; hepimiz Adnan Polat’ız. Özellikle Arda’ya verilen cezanın yanlış olduğunu yakında herkese ispat edeceğiz. Arda’nın cezasının kaldırılması için Tahkim Kurulu’na başvuracağız. Ayrıca, Fenerbahçe maçındaki olaylar nedeniyle futbolcularımız Sabri Sarıoğlu ve Emre Aşık’a verilen cezalarda da hukuk dışılık var" diye konuştu.

Arda’ya neden ceza verildiğini hala anlayamadıklarını ifade eden Helvacı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Arda’nın cezasının bir gerekçesi yoktu. Gerekli hazırlıklarımızı yapıp itiraz edeceğiz. İtirazımız sonrasında cezanın kalkacağına inanıyoruz. Fenerbahçe maçındaki olaylar yüzünden Sabri ve Emre Aşık ceza alıyorsa, o karşılaşmada forma giyen tüm futbolculara ceza kararı çıkmalıydı. Çünkü kavgaya tüm oyuncular dahil oldu."

Mehmet Helvacı
bu açıklamalarının ardından tekrar içeri girip, yönetim kurulu toplantısına katıldı. Hukuk profesörü olan Helvacı’nın, ekibiyle birlikte Arda’nın cezasına yapılacak itiraz için gereken dosyayı hazırladığı belirtildi. Galatasaray Yönetim Kurulu’nun önümüzdeki günlerde Futbol Federasyonu aleyhine bir açıklama daha yapması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz