« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'dan Aziz Yıldırım'a destek

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı görevine devam etme kararını olumlu karşıladıklarını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet  Helvacı, Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı görevine devam etme  kararını olumlu karşıladıklarını söyledi.
Helvacı, kulüp divan kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının  gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Helvacı, “Aziz Bey devam kararı aldıysa,  olumlu bir karar almış. Naklen yayın ihalesi varken, sporda şiddet yasası varken  bir istifanın doğru olmadığını daha önce söylemiştim. Aziz Bey'in göreve devam  kararı alması bence olumlu” ifadelerini kullandı.
Galatasaray Kulübü'nün, Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı gibi bir  talebinin olmadığını kaydeden Helvacı, “Bana, 'Aziz bey dönmeseydi ne  olacaktı?', derseniz, kulüpler birliğinin bir şekilde doğru yönetilmesi adına  bazı girişimlerde bulunabilirdi. Bu da alınan geri dönüş kararıyla ortadan  kalktı” dedi.

“TRANSFERE İHTİYACIMIZ YOK”

Galatasaray'da hiçbir zaman transferin bitmeyeceğini anlatan Mehmet  Helvacı, “Transferin koşulları vardır. İhtiyaçlar, şartlar ve fırsatlar transfer
için önemlidir. Bunlar bir arada olursa, Galatasaray her zaman  transfer yapar,
ama bu sözlerden, Galatasaray'ın ocak ayında transfer yapacağı anlamı  çıkartılmasın. Ocak ayında Galatasaray için bir fırsat görürsek, elbette  kaçırmayız” diye konuştu.
Helvacı, “Size göre transfere ihtiyaç var mı?” sorusunu da şöyle  yanıtladı:
“Aslında sakat oyuncularımız var. Bunların iyileşeceği varsayımını göz  önüne alırsak, transfere ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Galatasaray'ın elinde çok  kaliteli bir kadro var. Yetersiz olduğunu düşünmüyorum, yeterli. Birtakım şanssız  maçlar oynuyoruz, istemediğimiz sonuçlar alıyoruz. Bunun çözümleri yönetim  kurulunda ve teknik heyetçe tartışılıyor, konuşuluyor. Bir çözüme bağlanacağını  umut ediyorum. Takım yeterli. Bir ihtiyaç anlamında bakmıyorum, ama fırsat  anlamında transfer her zaman mümkün.”
Divan kurulu üyelerinin eleştirilerini önemsediklerini ve dersler  çıkardıklarını belirten Helvacı, ancak kulübün kıdemli üyelerinin, sorularını 1  ya da 6 ay önceki verilere göre yönelttiklerini öne sürdü.


Bunları da Beğenebilirsiniz