« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'da Kewell sürprizi

Skibbe’nin Ankaraspor’a karşı oynatmayı düşünmediği Kewell, "Sağlık sorunlarım olduğu yönündeki haberleri çürütmek istiyorum. Arkadaşlarımı yalnız bırakmam" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da Ankaraspor maçı öncesi Harry Kewell sürprizi yaşandı. Fortis Türkiye Kupası’nda Başkent ekibiyle deplasmanda karşılaşacak olan sarı kırmızılılarda Avustralyalı yıldız Ankaraspor’a karşı görev almak istediğini söyledi. Başkent’e birçok as futbolcusundan yoksun giden Galatasaray’da Kewell da kafiledeki yerini kendi isteğiyle aldı. Ankara’da yoğun maç trafiğinden ötürü yedek futbolcularına şans tanımayı planlayan teknik direktör Skibbe, Kewell’ın özel isteğini kırmadı ve yıldız futbolcuyu maç kadrosuna dahil etti.

Oynamak istedi

Eskişehirspor karşılaşmasının ardından karaciğer rahatsızlığı olduğu belirtilip, "Futbol hayatı tehlikede ve iki maçı üst üste çıkartamaz" iddiaları ortaya atılan Harry Kewell’ın bu dedikoduları fazlasıyla içerleyerek, Ankara’daki maçta yer almak istediği öğrenildi.

Hafta başında Avustralyalı yıldızı İstanbul’da bırakarak dinlenmesini düşünen teknik direktör Skibbe de kendisiyle özel olarak görüşen Kewell’ın, "Bu iddialar beni gerçekten çok üzdü. Kendimi gayet iyi hissediyorum. Sağlık durumum açısından hiçbir sorunum yok. Durup dururken neden bunlar yazıldı, anlamıyorum. Üstelik her maçta düzenli olarak elimden geleni yapıyorum. Bu haberlerden sonra mutlaka Ankaraspor maçında yer almak istiyorum. Takım arkadaşlarımı yalnız bırakmak niyetinde değilim. Sağlam ve sağlıklı bir futbolcu olduğumu sahadaki performansımla herkese göstermek istiyorum" demesi üzerine oyuncusunu kadroya dahil etti.

Yedek soyunacak

Futbol Şubesi’nin de Kewell’ın bu isteğine olumlu yanıt vermesi üzerine Baros ve Nonda’nın İstanbul’da kalmasına rağmen Avustralyalı yıldızın kadroya dahil edildiği açıklandı. Ancak Alman çalıştırıcı, Kewell’ın yaptığı duygusal konuşmaya rağmen zorlu Gaziantepspor ve Benfica maçlarını düşünerek bu akşamki maça yedek soyunduracağı ve oyunun gidişatına göre oyuna dahil etmeyi düşünüyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler