« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbomda çifte şok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1- Hasan Şaş’ın 6 aylık cezası kesinleşti...


2- İdmanda sakatlanan Emre bir ay yok...

G.saray, zorlu lig ve kupa maçları öncesi iki haberle sarsıldı. PFDK, Hasan Şaş'a doping aldığı gerekçesiyle 6 ay müsabakalardan men cezası verdi. Ümit Milli Takım'da sakatlanan Emre'nin de bir ay oynayamayacağı açıklandı.

Kupa maçında aldı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, doping yaptığı tespit edilen Hasan Şaş'a 6 ay müsabakalardan men cezası verdi. Yapılan yazılı açıklamada, ‘‘17 Şubat'ta oynanan Sakaryaspor- Galatasaray Türkiye Kupası maçında doping içeren madde kullandığı tespit edilen Hasan Şaş'a 6 ay müsabakalardan men cezası verilmiştir’’ dendi.

Doktora 1 yıl ceza

PFDK, Hasan Şaş'ın doping içeren madde kullanmasını sağlayan ve dopingli olduğunu bildiği halde bunu engellemeyen Galatasaray Kulübü Doktoru Serhan Kurtulmuş'a da bir yıl hak mahrumiyeti cezası verdi. Hasan ile birlikte Mersin İY futbolcusu Murat Erdoğan ile doktoru Ali Özseven de aynı gerekçeyle aynı cezalara çarptırıldı. Bayram AYDIN

Hasan Şaş: Bilseydim doping yapardım

Galatasaraylı futbolcu ceza haberini Hürriyet'ten öğrendi. Şoke olan Hasan, ‘‘Çok yıprandım ama bunu da atlatırım’’ dedi.

Karara şaşırdı

PFDK tarafından doping içeren madde kullandığı tespit edildiği için altı ay ceza verilen Hasan Şaş, kararı ilk olarak Hürriyet'ten öğrendi. Öğleden sonra yapılacak idmana kadar geçen süreyi uyuyarak değenlendiren Hasan, bizim telefonumuz ile uyandı ve kendisine verilen cezayı öğrendi.

Bunlar da geçer

Karar karşısında şoke olduğunu söyleyen Hasan'ın görüşleri şöyle: ‘‘Doping içeren maddi olduğunu bilmediğim bir ilaç aldım ve başıma bunlar geldi. Böyle ceza alacağımı bilseydim gerçeğini alırdım. Benimle uğraşanlar rahatlamış oldular. Çok yıprandım ama sağlık olsun. Genç bir insanım, bunu da atlatırım.’’Emre: Gencim çabuk iyileşirim Sol ayak iç yan bağlarında birinci derecede yırtık tespit edilen Galatasaraylı futbolcu bir ay sahalardan uzak kalacak.

Kampta sakatlandı

Galatasaray'da dün yaşanan ikinci şok ise Emre'nin sakatlığı idi. Ümit Milli Takımı'nın kampında sakatlanan ve dün MR'ı çekilen genç yıldızın sol ayak iç yan bağlarında birinci derecede yırtık tespit edildi. Doktorlar, Emre'nin sakatlığının kısa sürede geçmeyeceğini ve bir ay sahalardan uzak kalacağını söylediler.

Güngör de üzüldü

Emre sakatlığı ile ilgili şunları söyledi: ‘‘İşe bakın ki, beni Milli Takımda aynı odayı paylaştığım Samsunsporlu Güngör sakatladı. Ama kasıt yoktu. O da çok üzüldü. Birinci derece yırtık varmış. Doktorlara göre bir ay uzak kalacakmışım. Ama ben gençliğime güveniyorum, bu süreyi aşağıya çekeceğim.
Bunları da Beğenebilirsiniz