« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom'a Hagi müjdesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tahkim Kurulu, Rumen futbolcunun cezasını 2 maça indirdi

UEFA, hatasından geri döndü ve G.Saray'ın tecrübeli yıldızının 5 maçlık cezasında indirime gitti. İsviçre'nin Nyon kentinde toplanan kurul, savunmasında ‘‘Kendimi korudum’’ diyen Hagi'ye 15 bin İsviçre Frankı ceza kesti. G.Saray'ın aldığı 35 bin İsviçre Frankı para cezasına yapılan itiraz ise reddedildi.

UEFA Tahkim Kurulu, G.Saraylı Hagi'nin 5 maçlık cezasını iki maça indirirken, Rumen futbolcuya 15 bin İsviçre Frankı para cezası kesti. G.Saray'ın Monaco maçındaki sarı kartlar ve sahaya atılan maddeler için aldığı 35 bin İsviçre Frankı para cezasına itirazı ise reddedildi. G.Saray, aldığı para cezası ve Hagi'ye verilen 5 maç ceza için dün UEFA Tahkim Kurulu'na itirazda bulundu.

Saat 10.30'da Hagi, yönetici Mete Razlıklı ve avukatlarla Nyon'daki UEFA binasına girdi. Heyet 3 saat içeride kalırken, avukatlardan Dupont, Hagi'nin savunmasını yaptı, diğer avukatlar Jaruli ve Erdener Yurtcan da G.Saray'a verilen para cezasına itiraz etti. Kulüp avukatı Kısmet Erginer'in de katıldığı savunma sonrası dışarı çıkan Hagi şunları söyledi:

‘‘17 yıldır sahalardayım. Kasti bir şey yapmam ve yapamam. Karıncayı bile incitmem. İnsanları çok sevirim. Bu yıllarımı 1 dakikada harcayacak insan değilim. Kasetleri de izlemişsinizdir. Rakibin yüzüne değil, göğüs hizasına gelecek bir hareket yaptım. Amacım kendimi korumaktı. Bu ceza ile Avrupa kuplarındaki futbol yasantımı sona erdirmek zorunda bırakılıyorum.

Böyle bir ceza ile yıllarca çalışarak hak ettiğim kariyerimin zedelenmesini istemem. G.Saray'ı tribünde izlerken ıstırap çekiyorum. 4 yıldır beraber olduğum G.Saray benim ailem gibi. Ailemden ayrı kalmış gibiyim.’’ UEFA da akşam yaptığı açıklamada Hagi'nin davranışının ‘‘şiddete yönelik’’den ‘‘sportmenlik dışı davranış’’ kapsamına aldığını ve cezasının 2 maça indirdiğini belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz