Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom’un istikrar abidesi Song

Kamerunlu stoper, G.Saray’ın bu sezon Süper Lig ve UEFA Kupası’nda oynadığı tüm maçlarda 90’ar dakika sahada kalmayı başardı. Sahada 1080 dakika ter döken Song’u Servet ve Orkun takip etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
RİGOBERT Song, bu sezon resmi maçların tamamında 90’ar dakika sahada kalarak G.Saray’ın en istikrarlı futbolcusu oldu. Sarı kırmızılı kulüpte 4. sezonunu geçiren Kamerunlu oyuncu, bu sezon geride kalan karşılaşmalarda teknik direktör Karl Heinz Feldkamp’ın değişmez ismi oldu.

Süper Lig’de 8. haftanın ardından liderliğini sürdüren G.Saray’da Song, bu 8 karşılaşmada da 90’ar dakika görev yaparken, UEFA Kupası’ndaki Slaven Koprivnica ile FC Sion mücadelelerinde de yine 90’ar dakika sahada kalmayı bildi. G.Saray defansının adeta bel kemiği konumundaki Song, Süper Lig’de 720, UEFA Kupası’nda 360 dakika görev yaparak, toplamda 1080 dakika ile takımının en fazla süre alan oyuncusu unvanını elde etti.

Servet ve Orkun takipte

Song’
un ardından kaleci Orkun Uşak ile defans oyuncusu Servet Çetin, Feldkamp’ın diğer vazgeçilmez isimleri oldular. Her iki isim de ligdeki 8 maçın 7’sinde ve UEFA Kupası maçlarının da tamamında takımdaki yerlerini aldılar. Sakatlığı nedeniyle ligde bir maçı kaçıran Servet ile kaleyi yalnızca Vestel Manisaspor karşılaşmasında Aykut’a bırakan Orkun, ligde 630, UEFA Kupası’nda 360 dakika oynayarak, toplamda 990’ar dakika sahada kalmayı başardılar ve takımın en istikrarlı diğer isimleri oldular.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler