« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom’un 3 sıkıntısı

G.Saray, F.Bahçe derbisine kadar uzanan maçlara ekonomik sorunlar, sakatlık ve teknik direktör krizinin gölgesinde hazırlanacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SÜPER Lig’de şampiyonluk, UEFA Kupası’nda final hesapları yapan G.Saray’ı önümüzdeki 20 günde zorlu 6 maç bekliyor. Sarı kırmızılılar, aralarında Trabzonspor ve F.Bahçe de olmak üzere 4 lig, iki UEFA Kupası maçına çıkacak. Cimbom bu süreçte 3 önemli sorunla boğuşacak. İşte G.Saray’ı bekleyen sorunlar...

 G.Saraylı oyuncuların nakit sıkıntısını çözmek için Futbol Komitesi büyük çaba harcıyor. Şampiyonlar Ligi’ne kalınamadığı için önemli bir gelirden olan Cimbom’da yerli oyunculara uzun süredir düzenli ödeme yapılamıyor.

 Boekamp ve Ümit Davala’nın gönderilmesi, teknik direktör Skibbe’nin de geleceğini tartışmaya açtı. Özellikle yabancı oyuncuların gözünde Michael Skibbe’nin otoritesi sarsıntıya uğradı. Ümit Davala’nın bugün düzenleyeceği basın toplantısında, Galatasaray Yönetimi ile arsındaki savaşın alevlenmesine neden olacak.

 Sakatlık krizi... Sağlık Kurulu, takımın ancak kasım ayı sonunda tam kadro çalışabileceğini belirtiyor. Tobias Linderoth, Uğur Uçar, Emre Güngör, Mehmet Topal ve Barış Özbek’in devam eden sakatlıkları teknik direktör Michael Skibbe’nin pamuk ipliğine bağlı kaderine etki edeceğe benziyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz