« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom tarih yazdı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa basını Cimbom'u göklere çıkardı. Fransız AFP Ajansı ‘‘Türk futbolunun zaferi’’ derken, RAI 3 televizyonu ‘‘G.Saray şampiyonluğu hak etti’’ yorumunu yaptı. AP de Aslan'ın başarısını ‘‘Türk spor olayının en önemli günü’’ olarak dünyaya duyurdu.

G.Saray-Arsenal maçını, naklen yayınlayan RAI-3'e yorumlayan İtalyanların eski ünlü futbolcusu Fulvio Collavati, ‘‘G.Saray kupayı kazandığı için mutluyum. Milan'ı eleyen G.Saray'ın şampiyon olması gerekirdi. Ve oldu da’’ dedi. RAI-3 ayrıca, ‘G.Saray’ın kupayı alması, biz İtalya için büyük bir uyarı. Belçika'daki Türkiye-İtalya maçında karşımızda bu futbolcuları göreceğiz. Zoff'un işi zor'' yorumunu yaptı.

Fransız haber ajansı AFP ‘‘Bir Türk takımı ilk kez UEFA Kupası'nı aldı. İki takım da kaliteli bir oyun için elinden geleni yaptı. Hagi atılınca denge biraz bozuldu ama G.Saray dayandı. Kaderin cilvesi, penaltı atışları da Türk taraftarların önünde yapıldı. Ergün, Hakan ve Ümit'in dizleri titremedi. Popescu'nun attığı dördüncü gol Türk futbolunun zaferi oldu’’ yorumunu yaptı.

Associated Pres Ajansı, Galatasaray'ın kupayı, iki Arsenal oyuncusunun penaltı kaçırması sonucu penaltılarla 4-1 kazandığını bildirdi. Ajans, Galatasaray'ın UEFA kupasını kazanmasını, Türkiye spor tarihinin en önemli olayı olarak niteledi. Ajans ayrıca G.Saray'ın Arsenal karşısında 10 kişi kalana kadar iyi bir futbol oynadığını da belirtti.

Reuters, G.Saray'ın uzatmaların büyük bülümünü 10 kişi oynamasına karşın UEFA Kupası'nı penaltılarda Arsenal'ı 4-1 yenerek kazanan ilk Türk takımı olduğunu belirtti. Ajans, Galatasaray kalecisi Taffarel'in uzatmaların ikinci yarısında oynadığı usta oyunla maçın kaderine etki ettiğini yazdı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz