« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom neden çöktü

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

Rumenlerin paralarını tıkır tıkır almaları, diğerlerinin ödemelerinde rötar olması takım içi dengeyi bozdu. Volkan, Hakan Ünsal, Arif ve Vedat tatlı hayata daldı. Hakan ile İlie'nin arasına kara kedi girdi. Filipsecu da kafayı Ümit'e taktı.

Bardak taştı

G.Birliği yenilgisi bardağı taşıran son damlaydı. Oysa, çöküşün nedenlerinin tartışması çoktan başlamış ve G.Birliği maçı sonrası da rüya takımın patronu Fatih Terim'in istifası gündeme gelmişti. Herkes kendince yorumlar yapıyor, bu tükenişe görüşler getiriyordu. Kimi Terim'i suçluyor, kimi Rumenlere kızıyor, kimi de bazı futbolcuları hedef gösteriyordu.

Önce Volkan

Oysa, yapılan yorumların, suçlanan kişilerin ardında olayın bir de perde arkası gerçekleri vardı. Neydi bu gerçekler. Şimdiye kadar neden gündeme getirilmemişti. İşte rüya takımının her hafta biraz daha eriyişine ve çöküşüne neden olan gerçekler... Önce G.Birliği maçı sonrası tüm eleştirileri üzerine çeken kaleci Volkan'dan başlayalım.

Tatlı hayat

G.Saray, onun rüyalarındaki takımdı. Kocaelispor'dan büyük bir sevinç ve coşku ile geldiği G.Saray'da bu heyecanını sürdüremedi. Hele hele kalede alternatifsiz kalınca, işi serdi ve tatlı hayata başladı. Özel yaşantısı hiç de profesyonel futbolcuya yakışmayan tarzdaydı. Sadece kendine yapmıyor, bekar arkadaşlarını da etkiliyordu.

Gece kuşları

Hakan Ünsal, Arif ve Vedat'la kurduğu dostluğun getirdiği samimiyeti hep birlikte gece gezmelerine taşıyorlar, futbolu ikinci plana itiyorlardı. Volkan'ın, G.Birliği maçına giderken, maç malzemelerini evinde unutması ve bir arkadaşı tarafından Ankara'ya yetiştirilmesi, bu sorumsuzluğun en son örneğiydi.

Hakan ve İlie

Futbolcular arasındaki bazı sürtüşmeler G.Saray'ın Amerika kampı esnasında başlamıştı. İlie ile B.Hakan'ın arasına ilk karakedi o günlerde girmişti. İlie, ayrıcalıklı bir kişi olduğunu ima eden tavırlar sergilerken, B.Hakan da ona benzeri tavırlar koyuyordu. İki futbolcu arasındaki sürtüşme zaman zaman sahaya da yansıyordu.

Amerika macerası

G.Birliği maçında bir pozisyonda pas yüzünden başlayan ufak da olsa tartışmanın perde arkasında işte Amerika kampında başlayan neden yatıyordu. Bir de takımdaki Rumenlerin durumu vardı. Maç başına anlaştıkları paraları hiç aksamadan alırlarken, diğer G.Saraylı futbolcular transfer veya prim alacaklarında rötara uğruyorlardı. Bu da moralleri yıpratıyordu.

Kara kedi girdi

Filipescu, kendi mevkiinin diğer adamı Ümit'le pek anlaşamıyordu. Onların aralarına da karakedi girmişti. Rumen futbolcu zaman zaman idmanlarda Ümit'le takışıyor ve onu azarlıyordu. Sessiz bir kişiliğe sahip olan Ümit de bunları içine atıyordu. Yani, arkadaşlık bağları zedeleniyordu G.Saray'da...

Filipescu'nun durumu

G.Saray kaleci sorununa çareler ararken, Filipescu'nun durumu da gündeme geliyordu. G.Saray'ın bu futbolcuyu gözden çıkartması halinde Ganalı kaleci Richard'ı dördüncü yabancı olarak kullanabilme fırsatını yakalayacaktı. Ve Ganalı'nın çok iyi bir kaleci olduğu dedikoduları da günden güne yayılıyor, Filipescu gözden düşüyordu.

En rahatı Cengiz

Bu kargaşada en rahat futbolcu kaleci Cengiz'di... Almanya'dan transfer edilen Cengiz, hiç oynamadığı halde tıkır tıkır parasını alıyordu. Ve Fatih'in gözü gibi baktığı, uğrunda ağır eleştirileri dahi göğüslediği Vedat ise günden güne formunu kaybediyor, hocasını da üzüyordu.

Nerede duracak

İşte tüm bu olayların birikimi, sezon başının rüya takımını günden güne eritiyor ve Terim, tüm bu zorluklara göğüs germeye çalışıyordu. Ama ok yaydan çıkmıştı ve alkışlanan G.Saray, ıslıklanan takım haline gelmişti. Bakalım, bu hızlı çöküş nerede duracak ve G.Saray tekrar rüyaların takımı olacak...


Bunları da Beğenebilirsiniz