« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom karnavalı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ali Sami Yen Stadı ve Florya sarı kırmızıya boyandı

G.Saray, dün bayram yaptı. İstanbulspor maçı öncesi ve sonrası havai fişekler nefes kesti, konserler taraftarları coşturdu. Futbolcu ve teknik adamlara büyük sevgi gösterisi yapıldı. Sarı kırmızılılar sabaha kadar eğlendi.

17 Mayıs 2000.. Bu tarih Türk insanı ve G.Saray için oldukça önemli bir gündü. Bu tarihte UEFA Kupası'nı alarak tarih yazan ve rüyalarımızı gerçekleştiren G.Saray Futbol Takımı'nın bu başarısından sonra sarı kırmızılılar'da o günden bugüne kadar eğlendi, takımlarıyla gururlandı.

Bu sezon kupaları toplayan, 14. şampiyonluğuna ulaşan sarı kırmızılılar bu gurur tablosunu İstanbulspor maçı öncesi ve sonrası doyasıya yaşadı. Ali Sami Yen Stadı, sabah erken saatlerden itibaren sarı kırkımızılı bayraklarla donaltıldı, taraftarlar sabah erken saatlerde stada geldi.

Maçtan önce G.Saraylı sanatçılar, 30 bin taraftarı coşturdu, Florya'dan Mecidiyeköy'e gelen futbol takımına ise yolda büyük sevgi gösterisinde bulunuldu. Takım, Ali Sami Yen'e geldiği zaman stad ‘‘Şampiyon G.Saray’’ diye inledi. Konfitiler ve havai fişek gösterileri nefesleri kesti.

Karşılaşma sonrası Taksim Meydanı'nı dolduran sarı kırmızılılar ‘‘Re re ra ra Galatasaray Galatasaray Cimbom Bom’’ tezahüratlarıyla sevgi gösterisinde bulundu. G.Saray'a gönül veren taraftarlar ise tüm yurtta bu sene yaşanan başarıların sevincini sabaha kadar eğlenerek kutladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler