« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom işi bitirdi

Bursaspor'un kadrodışı bıraktığı Murat Sözkesen, Galatasaray'a transfer oldu. Beşiktaş ve Trabzonspor'un da peşinde olduğu Bursaspor'lu golcü futbolcu Galatasaray ile sezon sonuna kadar kiralık olarak sözleşme imzaladı. Galatasaray, bu transfer karşılığında Bursaspor'a henüz adları açıklanmayan 3 futbolcu ve 500 bin dolar transfer ücreti verecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BİLENSER EVET DEDİ

Bursaspor Kulübü Başkanı Erdoğan Bilenser ile Galatasaray Kulübü Başkanı Mehmet Cansun arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi`nin Heykel`deki tarihi binasında yaklaşık iki saat süren pazarlık sonucu, Murat Sözkesen`in Galatasaray`a transferi konusunda anlaşmaya varıldı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mehmet Cansun ve Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahim Albayrak, Bursaspor Kulübü Başkanı  Erdoğan Bilenser ile uzun süren görüşmenin ardından, Bilenser, Galatasaray'ın sezon sonuna kadara kiralık olmak kaydıyla 3 futbolcu ve transfer ücreti teklifine evet dedi. Sarı kırmızılı takımın sezon sonunda opsiyonlu olarak 1 yıllık sözleşma yapma hakkı bulunuyor.

"EN İYİ TEKLİFİ BAŞKAN CANSUN YAPTI"

 Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bursaspor Kulübü Başkanı Erdoğan Bilenser, 2. başkan Fikret Üstenci'nin de katılımıyla Galatasaray Kulübü Başkanı Mehmet Cansun ve Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahim Albayrak ile yaptıkları görüşmenin olumlu sonuçlandığını söyledi.

Bilenser, Bursaspor'un menfaatleri doğrultusunda transferin gerçekleştiğini belirterek, ''Murat'ın birçok taliplisi vardı, ama Galatasaray alma niyetiyle gelmiş. Sayın Cansun, bugüne kadarki en iyiteklifi yaptı. Biz de bu teklifi kabul ettik" dedi.

Bilenser, Galatasaray'ın önümüzdeki yıl Murat Sözkesen'i Avrupa kulüplerinden birine satması halinde, bu transferin yüzde 30'unu Bursaspor'a vereceğini sözlerine ekledi.
    
CANSUN:MURAT GİBİ NİR OYUNCUYU ALDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM
    
Galatasaray Kulübü Başkanı Mehmet Cansun da, Murat'ı sezon sonuna kadar kiralık, gelecek sezondan itibaren de bonservisiyle birlikte transfer ettiklerini açıkladı.

Bursaspor'a, Murat'a karşılık sezon sonuna kadar 3 futbolcuyu kiralık olarak vereceklerini kaydeden Cansun, "Murat gibi iyi bir futbolcuyu aldığımız için mutluyum. Bursaspor, sezon sonunda bu futbolculardan istediği ikisini bonservisiyle birlikte bedelsiz alacak" diye konuştu.

Cansun, Bursaspor'a hangi futbolcuların verileceğine ilişkin soru üzerine, "Her iki takımın teknik direktörleri, aralarında görüşerek bu konuda mutabakata varacaklar. Faruk ve Ufuk'un Bursaspor'a gelme olasılığı yüksek" açıklamasını yaptı.

İSTANBUL'DA ANLAŞTILAR

Bursaspor'un kadro dışı bıraktığı golcü futbolcu ile dün İstanbul'da bir görüşme yapan sarı kırmızılı yönetim, Murat Sözkesen ile prensip anlaşmasına varmış ve iş her iki kulübün anlaşmasına kalmıştı.

İMZA PAZAR GÜNÜ

Murat Sözkesenïnin pazar günü İstanbulïa gelmesi ve pazartesi günü Batista ile birlikte sözleşme imzalaması bekleniyor. Lucescu'nun Murat transferi ile ileri uçtaki sorunun ortadan kalktığını söyleyerek, "Murat takım için yararlı bir transfer yaşının genç olmasıda büyük bir avantaj" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler