Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom ikram sevmiyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İki sezondur şampiyonluk yarışında takip ettiği F.Bahçe’nin puan kaybettiği haftalarda farkı kapama şansı yakalayan G.Saray, ayağına kadar gelen fırsatı tepiyor.

G.SARAY, şampiyonluk yarışında iki sezondur çekiştiği F.Bahçe’nin yaptığı ikramları geri çevirmeyi adet haline getirdi. Sarı kırmızılılar, ezeli rakibinin puan kaybettiği haftalarda bir türlü kazanamıyor. Geçen sezonun 32.haftasına kadar devam eden çekişme, bu haftada iki takımın da aldığı şok yenilgilerle yeni bir boyut kazandı. F.Bahçe 15 Mayıs 2005’te Başkent’te A.Gücü’ne 1-0 yenildi, G.Saray aynı gün daha geç saatlerde oynanan maçta sahasında G.Birliği’ni yense aradaki puan farkı 1’e inecek (77’e 76) ve bir hafta sonra Kadıköy’de oynanacak maçta 3 puanla çıkması halinde öne geçecekti. Sarı kırmızılılar, evindeki karşılaşmadan 2-1 yenik ayrılınca, 4 puanlık farkı (77’ye 73) koruyan F.Bahçe, Kadıköy’deki final derbisini de kazanıp, şampiyonluğunu ilan etti.

G.Saray bu sezon da takip ettiği rakibinin takıldığı haftalarda iki kez puan farkını düşürme şansı elde etti. Ancak, 1 gün sonra oynanan maçlarda Malatya ve Sivas deplasmanlarında 2’şer puan bırakınca ayağına kadar gelen fırsatı tepti.

<ı>Gerets’e hediye

G.SARAY’ın dün maçtan önce öğle saatlerindeki antrenmanında tesislere dünyaca ünlü Kangal köpekleri getirildi. 2’si yavru 4 Kangal Köpeği’nin saha içine alınmasını isteyen Gerets, yardımcı antrenörler ve futbolcularla birlikte köpekleri sevdi. Gerets’e iki yavru Kangal hediye edildi. Daha sonra Gerets, yardımcıları Erdal Keser ve Stump ile birlikte Merakum Tepesi’nde kurulu olan İç Anadolu Kangal Köpeği Seçkin Irk Yetiştirme Merkezi’ni ziyaret etti. Tepeye çıkarken, Gerets ve yardımcılarırnın bulunduğu araç kara saplandı ve çıkarmak için uzun süre uğraştılar.

Görsoy’dan İliç ve Heinz’e tepki

GALATASARAY
İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, Sivasspor beraberliği sonrası kendi yabancı futbolcuları İliç ile Heinz’a yüklendi. Gürsoy, "Diğer takımınların yabancı oyuncuları skoru etkileyip, maçı kazandıracak işler yaparken bizim iki yabancı oyuncumuz (İliç ile Heinz) kenara geliyor ve yerlerini iki yerli oyuncuya bırakıyor. Gerisini siz düşünün" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz