Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom geç uyandı: 94-85

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mydonose Kolej deplasmanında 30. dakikaya kadar yenik durumda olan G.Saray, Orhun, Gökhan, Davison ve Petrusca'nın gayretleri sonucunda galibiyete ulaşabildi.

G.Saray, zor anlar yaşadığı Başkent deplasmanında Mydonose Kolej'i tecrübesiyle devirdi: 94-85. Sezon başından bu yana kaybettiği tüm maçlarda iyi basketbol oynamasına karşın, sonuca bir türlü gidemeyen Mydonose Kolej, artık kronikleşen bu görüntüsünü dün G.Saray önünde de sergiledi. Travis ve Maddox ile dışardan son derece isabetli şut atan, Kerem'le de pota altında çok iyi boğuşan Başkent ekibi, savunmasını da oturtunca ilk yarıyı 46-43 önde kapadı.

Kolej bu etkili görüntüsünü maçın bitimine 30. dakikaya kadar sürdürdü. Bu andan itibaren G.Saray kenar yönetiminin aldığı mola ve değiştirilen savunma oyunu tamamıyla etkiledi. Orhun hem atmaya, hem de Petrusca ile Davison'a attırmaya başladı. Bunlara isabetli şutlarıyla Gökhan Üçoklar da katılınca G.Saray bir anda öne geçti ve salondan 94-85 galip ayrıldı.

SALON: Atatürk

HAKEMLER: Murat Biricik (***), Mustafa Can (***)

MYDONOSE KOLEJ: Alp (**) 12, Alpay (**) 10, Travis (***) 25, Kerem (***) 11, Maddox (***) 23, Melih (*) 2, Murat (*), Orçun (*) 2

GALATASARAY: Orhun (***) 23, Burak (*), Davison (**) 13, Petrusca (***) 18, Breaux (**) 12, Gökhan (***) 18, Kerem (**) 7, Selim (**) 3

İLK YARI: 46-43 (Mydonose Kolej lehine)

5 FAUL: Alp (36.46) Kolej
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler