GeriSpor Cimbom eriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cimbom eriyor

Sarı kırmızılılar, Başkent ekibi karşısında da tutunamayınca tehlikeli bölgeye bir adım daha yaklaştı. Türk Telekom’un galibiyetindeki en büyük etken pota dibinden buldukları 34 sayıydı. G.Saray bu bölgeden 26 sayı bulabildi.

GALATASARAY kan kaybetmeye devam ediyor ve tehlikeli bölgeye de adım adım yaklaşıyor. Geçen hafta İTÜ’ye yenilen sarı kırmızılılar, dün de 81-78’lik skorla Türk Telekom’a boyun eğmekten kurtulamadılar.

Oyunun başında biraz direnen Galatasaray, ikinci periyotta Ankara ekibi önünde ezildi. Davenport ve Grays’in sayılarıyla Türk Telekom devreyi 39-29 önde kapadı. Üç ve dördüncü periyotlardaki Galatasaray’ın baskılı savunması Başkent ekibi karşısında etkili oldu. Telekom geçen hafta aldığı Fenerbahçe galibiyetinin de verdiği rehavetle bu baskılı savunmayı aşmakta çok zorlandı. Top kayıpları da arka arkaya geldi.

Kritik anlar

Jacobson
ve Boodicker’ın sayılarıyla farkı iki sayıya kadar indirdi, ancak pota altında kaçırılan bomboş atışlar, Galatasaray’ı bir türlü öne geçiremedi. Maçın son saniyelerinde kritik bir hakem kararı vardı. Türk Telekomlular kendilerinden çıktığı belirtilen top için uzun süre itiraz etti. Ancak top bariz biçimde Ankara ekibi oyuncusundan çıkmıştı. Son maçlarda takımının en iyi oyuncusu Johnson’ın çabaları da (16 sayı, 7 ribaund) yeterli olmayınca Türk Telekom karşılaşmayı 81-78 kazandı. Türk Telekom’un galibiyetindeki en büyük etken pota dibinden buldukları 34 sayıydı. Arda Vekiloğlu’nun sakatlığının de etkilediği G.Saray ise bu bölgeden 26 sayı bulabildi.

Bu maçı yöneten hakemlere de bravo. Kritik anlarda verdikleri kararlarla önemli bir karşılaşmayı başarıyla bitirdiler.

SALON: Ahmet Cömert

HAKEMLER: Halil Baldemir (**), Deniz Kıyak (**), Caner Kanan (**)

GALATASARAY: Johnson (**) 16, Jacobson (***) 18, Cihad (**) 12, Boodicker (**) 16, Ufuk (**) 5, Umut (*) 1, Little (**) 8, İsmet (*) 2

TÜRK TELEKOM: Grays (***) 15 , Deane (**) 7, Şemsettin (**) 7, Adem (**) 6, Davenport (***) 19, Umut (**) 12, Mutlu (**) 5, Stefanoviç (**) 8, Gazi (*) 2

1.PERİYOT: 16-16 DEVRE: 39-29 Türk Telekomspor lehine 3.PERİYOT: 50-60

5 FAUL: Boodicker (34.14), Umut (39.55)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle