« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom devleri solladı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray ligdeki golleriyle, Barcelona, B.Münih, M.United gibi ekipleri geride bıraktı.

Avrupa liglerinde mücadele eden liderler arasında, maç başına 2.39 gol ortalamasıyla Ajax'tan sonra ikinci sırayı alan sarı kırmızılıların yanı sıra Fenerbahçe de, en az gol yiyen beşinci takım...

Türkiye'yi aştı

Ligde bitime 3 hafta kala en yakın takipçisi F.Bahçe'nin iki puan önünde liderliğini sürdüren G.Saray, sezon içindeki başarısıyla Türkiye'de olduğu kadar, Avrupa'da da öne çıkıyor. Sarı kırmızılılar, Avrupa liglerinde, lider durumda bulunan ekipler arasında en fazla gol atan ikinci takım.

Uçan Hollandalılar

İtalya, Hollanda, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz ve İskoçya ile Türkiye Birinci Ligi'ndeki toplam 158 takım arasında, 74 gol ve maç başına 2.39'luk gol ortamasıyla 4. sırayı alan Galatasaray'ın üstünde Hollanda Ligi'nde arka arkaya sıralanan Ajax, PSV ve Vitesse bulunuyor.

Savunma zaafı

Avrupa'nın ünlü takımları Barcelona, Juventus, Bayern Münih, Porto ve Manchester United gibi ekiplerse Galatasaray'ın ardından sıralanıyor. Ancak golleriyle üst sırada yeralan sarı kırmızılılar, 9 ülke liderlerinin arasında Barcelona'dan sonra en fazla gol yiyen ikinci takım durumunda.

Fener, defansı ile

G.Saray'ın ligdeki takipçisi F.Bahçe ise Avrupa'da savunması ile adından söz ettiriyor. Sarı lacivertliler, Avrupa liglerinde en az gol yiyen 5. takım. 31 haftada 56 gol atan ancak, kalesinde sadece 23 gol gören sarı-lacivertliler, 9 ülkenin 158 takımı arasında, 0.74'lük ortalamayla 5. sırada.

Kaleleri kapalı

En az gol yiyen takımlar sıralamasında ise Hollanda'dan Ajax 0.53, İskoçya'dan Celtic 0.70 ve İtalya'dan Lazio 0.70 maç başına ortalama ile ilk 3 sırayı aldı. İngiltere'nin Manchester United takımı da maç başına 0.74'lük ortalama ile altıncı sırada bulunuyor.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz