« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom’dan Fair-Play atağı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü, yarın oynanacak Gençlerbirliği maçından itibaren, küfür ve anarşiye karşı Ali Sami Yen Stadı'nda bir dizi uygulama başlatıyor.

<ı>Burada küfür yok

Fenerbahçe maçında çıkan olayların bir daha yaşanmaması için harekete geçen Galatasaraylı yöneticiler, küfür ve anarşiyi önlemek için kolları sıvadılar. Sarı kırmızılı futbolcular yarın akşam oynanacak Gençlerbirliği maçına, ‘‘Burası Ali Sami Yen, burada küfür yok’’ pankartıyla çıkacak.

<ı>Futbolcular konuşacak

Maç öncesi ve sonrasında tribünlere elektronik skorborddan futbolcuların Fair-Play ve birlik beraberlik mesajı okunacak. Öte yandan sarı kırmızılı futbolseverler maç öncesinde ve sırasında zaman zaman stat hoparlörlerinden anons yapılarak kötü tezahüratlarda bulunmamaları yolunda uyarılacak.

<ı>El ilanları dağıtılacak Yönetim kurulunun aldığı kararlar içinde ayrıca, bastırılacak el ilanlarının biletlerle taraftarlara dağıtılması ve taraftarların kötü tezahürata karşı bilinçlendirilmesi yer alıyor. Fair- Play çalışmalarıyla ilgili olarak, Ali Dürüst, Burak Elmas ve Celal Gürcan görevlendirildi.

Biletlere zam

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun önceki gün 25 milyon lira olarak belirlediği numaralı tribün bilet fiyatları, dün sabah toplanan İcra Kurulu tarafından 50 milyon liraya çıkarıldı. Yeni karara göre açık tribün 1.5 milyon, kapalı 10 milyon ve numaralı tribün bilet fiyatı 50 milyon lira olarak açıklandı.

Hedef 3 puan

Galatasaraylı futbolcular Gençlerbirliği maçına hazır. dün Floyra Metin Oktay Tesisleri'nde son çalışmasını yapan sarı kırmızılılar, yarınki maçtan galibiyet bekliyor.Bunları da Beğenebilirsiniz