« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom dağıldı:84-61

G.Saray Şube Sorumlusu Tuğrul Demir, teknik faul veren hakem Erşan Kartal’a saldırdı. Maç 15 dakika durdu. Olaylardan sonra Tutku sahneye çıktı. Karşılaşmayı 21 sayı 5 asistle tamamladı, galibiyetin mimarı oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TELEKOM, G.Saray’ı 84-61 yendi, olası play-off eşleşmesinde de durumu eşitledi. İsterdim ki, yazıma basketbolla başlayayım. Ancak F.Bahçe-Efes Pilsen maçında olduğu gibi olaylar yine basketbolun önüne geçti.

Üçüncü periyodun bitmesine 4 dakika kala durum, 44-38 Telekom’un lehineyken, Fatih pota dibinden mükemmel bir smaçla takımına 2 sayı kazandırdı ve skoru 44-40 yaptı. Bu sırada kendi potasına giderken, önüne düşen topa tekme attı. Bu tekmeyi kasti olarak kabul etmek zor ama, bu harekete hakem teknik faul çaldı. Ortalık karıştı.

Koç Halil Üner, Telekom benchinin önüne giderek itiraz etti, o da teknik faul aldı. Gerilim daha da arttı. Bu kez de G.Saray Şube Sorumlusu Tuğrul (Demir) ağabey Şeref Tribünü’nden inerek hakem Erşan Kartal’a müdahale etti. Bu hareket sonrası hakemler soyunma odasına gitti. 15-20 dakika sonra olaylar sakinleşti ve hakemler sahaya çıktı. Karşılaşma da başladı.

3 büyük hata

1- Fatih’in topa tekme atması hata. 2- Halil Üner’in rakip benchin önüne kadar gidip itiraz etmesi hata. 3- En büyük hata, Tuğrul ağabeyin Şeref Tribünü’nden aşağı inerek hakeme fiili müdahalede bulunması.

Gelişmelerden sonra G.Saray’ın oyun olarak rakibinin üzerine gitmesi beklenirken, tersi oldu. Olayların başladığı ana kadar Halil Üner’in çeşitli savunma taktikleri sonrası fark kapandı, maç da başa baş gitti. Ancak tartışmadan sonra Telekomlu oyuncular daha isabetli şutlar attı, Tutku Açık sahneye çıktı. Son çeyreğe 12 sayı sığdıran, 5/7 üç sayıyla oynayan ve karşılaşmayı 21 sayı, 5 asistle tamamlayan milli oyuncu, takımını farklı galibiyete taşıdı, Cimbom’un da ipini çekti. Ribauntlarda da Telekom’un 37-25’lik üstünlüğü galibiyetin bir başka önemli anahtarıydı.

G.SARAY-TELEKOM

 SALON: Ahmet Cömert

 HAKEMLER: Erşan Kartal (*), Can Atsüren (**), Serkan Emlek (***)

 G.SARAY: Dixon (***) 22, Hadley (*) 5, Gökhan (*) 2, Whisby (**) 9, Burak (**) 10, Fatih (***) 9, Pastal (*), Serhat (*) 2, Umut (*) 2, Mehmet (*), İsmet (*)

 T.TELEKOM: Grays (***) 15, Tutku (****) 21, Jensen (*) 2, Haluk (***) 14, Dudley (**) 13, Adem (*) 2, Mutlu (**) 5, Marsh (**) 8, Gazi (*), Murat (*) 2, Umut (*) 2

 1.PERİYOT: 16-19, á DEVRE: 34-29 (T.Telekom), á 3.PERİYOT: 48-58

Şikayetçi oldular

Maçtan
sonra hakemler, Ataköy Polis Karakolu’na gitti Tuğrul Demir’den şikayetçi oldu. Ancak Demir karşılaşmanın bitmesine 5 dakika kala salondan ayrıldığı için bulunamadı. Demir olaylarla ilgili şunları söyledi: "Hakemler aciz kararlarıyla, bizi engelliyorlar. Ben buna tepki gösterdim. Kimse kaderimizle oynayamaz. Salonda fedearasyondan kimse yok. Bize sahip çıkan federasyon yok. Bu hakemle bir şey olmaz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz