« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cimbom’da pota krizi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbolda özerk olmak için kolları sıvayan G.Saray'da bu yeni oluşum geri tepti. Başkanlık için düşünülen Yalçın Granit geri adım attı, coach Tolga Öngören de görevi bırakacağını açıkladı.

İlk'lerİn takımı G.Saray'da bu sefer işler istenildiği gibi gitmedi.. Müesese kulüpleriyle başetmek için özerk olma yolunda kolları sıvayan Cimbom’da kurulan 7 kişilik komisyonun çabaları sonuçsuz kaldı. Komisyon başkanlığı için düşünülen Yalçın Granit, ‘‘Bu yeni oluşum için ortam müsait değil. Yetki kargaşası var. Özerklik girişimi ertelendi. Ben geri çekildim’’ dedi.

Granit'in bu olayı sonrası coach Tolga Öngören de görevi bırakacağını açıkladı. Öngören, verilen sözlerin tutulmadığını söylerken, Yalçın Granit'in olmadığı bir yerde durmayacağını ve hazırladığı raporu sunduğunu ifade etti. Bu arada Komisyon Başkanı Tuğrul Demir, ‘‘Bu iş daha bitmedi. Ben görevden ayrılıp, yerimi Yalçın Granit'e bırakacağım’’ dedi.

Öte yandan sızan haberlere göre Yalçın Granit'in Başkan Faruk Süren'in başkanlığını deklare etmesini istediği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz