Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cim Bom'dan krediye onay

Galatasaray'da kulüp yönetimi, Goldman Sachs Internatinal ile mutabakata varılan 100 milyon dolarlık kredi ve 50 ila 70 milyon dolar arası tahvil ihracı anlaşmasının uygulamaya sokulmasıyla ilgili kongre üyelerinden yetki aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 6 saat süren olağanüstü genel kurul toplantısı sonunda üyeler, yönetim kuruluna, söz konusu finans işlemleri ile ilgili sözleşme ve belgeleri kulüp adına müzakere etme, uygun göreceği koşullarda kabul etme, sonlandırma ve akdetme yetkisini oy çokluğuyla verdi.

Kapalı zarf usulüyle gerçekleştirilen oylamaya 503 kişi katılırken, 309 kişinin evet ve 193 kişinin hayır oyu kullandığı, 1 zarfın da boş çıktığı açıklandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, oylama sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, “Genel kurulumuz teveccüh göstermiştir. Bizi talep ettiğimiz yetkiyle donatmıştır. Göstermiş olduğunuz güvenden ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Galatasaray yönetimi, Goldman Sachs'ın aracılığıyla sağlamayı planladığı krediyi, Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş'nin birleştirilmesinin finansmanıyla kulüp ve iştiraklerinin mevcut banka borçlarının yapılandırılmasında kullanmayı planlıyor.

FARUK BİL'E AZAR

Olağanüstü genel kurul toplantısını yöneten Anıl Büyükeroğlu, kulüp yönetim kurulu üyesi Faruk Bil'i oylamaya geçilen bölümde yavaş davranması nedeniyle azarladı.

Kapalı zarf usulüyle yapılan oylamada ilk olarak yönetim kurulu üyeleri zarflarını kutuya atarken, Faruk Bil'in oy kutusu önünde başkan Adnan Polat'ı beklemesi, Anıl Büyükeroğlu'nu sinirlendirdi.

Büyükeroğlu'nun Faruk Bil'i yüksek bir sesle, “Hadi be kardeşim... Başkan da kullanır” diyerek azarlaması, salonda gülüşmelere neden oldu.

TOPLANTIYA 663 ÜYE KATILDI

Aidatlarını en geç 18 Eylül 2008 tarihine kadar yatırmış olanların katılabildiği kongreye, 663 üyenin geldiği bildirildi.

Toplam 6 bin 315 genel kurul üyesinin kongreye katılım hakkının bulunduğu kaydedilirken, katılımcı sayısının ise 663 olduğu yetkililerce açıklandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler