Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cim Bom'da krediye onay çıktı

Galatasaray Kulübü'nün olağan aylık divan kurulu toplantısı, bir haftalık gecikme ile Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapıldı.

Kadir ÇETİNÇALI / İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı yönetimin Amerikan kredi şirketi Goldman Sachs ile görüştüğü kredi anlaşması, bugünkü divan kurulu toplantısında basına kapalı yapılan oturumda tartışıldı. Futbol AŞ ile Sportif AŞ'nin birleşmesini de oybirliği ile kabul eden Divan Kurulu'nun daha önce oluşturduğu 5 kişilik komite, Goldman Sachs ile yapılan kredi anlaşmasını ise 3'e 2 oy oranı ile kabul etti. Komitede yer alan Hayri Kozak, Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada komite olarak bu konuyu enine boyuna tartıştıklarını ve aralarında yaptıkları oylama sonucunda 3'e 2 olarak yönetimin istediği yönde kredinin alınmasına onay verdiklerini açıkladı.

Divan Kurulu'nda genel olarak yönetimin birleşmeye yönelik gerçekleştirdiği bu kredi anlaşması kabul gördü. Ancak bazı üyeler dünyanın şu anda içinde bulunduğu kriz yüzünden Dolar ile kredi anlaşması yapılmasının çok riskli olacağı uyarısında bulundular. Bu eleştiriler üzerine söz alan ikinci başkan Mehmet Helvacı ise, yaptığı konuşmada, "Bu kriz, bazı kişi veya gruplar için fırsat da olabilir. Galatasaray'ın gelirlerinin çoğu Dolar ile. Dolar yükselirse bu bizim için avantaj da olabilir" diyerek üyelerin bu konudaki endişelerini cevaplandırdı.

Oturumun sonunda söz alan Başkan Adnan Polat da, "Bu kredi anlaşmasını gerçekleştiremezsek, bizi iyi günler beklemiyor. Galatasaray'ın duvara çarpmaması için bu kredi anlaşmasını gerçekleştirmemiz gerekiyor" diye konuştu ve üyelerden bu konuda onay vermelerini istedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz