Gündem Haberleri

  Çiller'e Uluğbay teşekkürü

  Hürriyet Haber
  14.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Bursa'da imam hatip liselerine türbanlıların alınmadığı gerekçesiyle eylem yapan bir grup öğrenci ile velilerini kabul etti.

  DYP Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette, grup adına söz alan öğrenci velisi Gülten Aktaş, Çiller'e, ‘‘Hükümetin kuruluşu sırasında Milli Eğitim Bakanı ile ilgili tutumunuzdan dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi. Türbanlı öğrencilerin, velileriyle okullarına gittiklerini, ancak polis kordonuyla karşılaştıklarını anlatan Aktaş, polislerin bu öğrencileri okula almadığını, girerlerse de yaka paça dışarı çıkardıklarını öne sürdü.

  Öğrencinin nasıl giyindiğinin değil eğitimin önemli olduğunu Çiller ise şöyle konuştu:

  ‘‘Bunca fedakarlığa katlanmamızın tek nedeni sandığı getirmekti. Demokrasi mücadelesi yapmak isteyenler bu defa sandığa gidecekler. Ben, başı açığın da, başı kapalının da mücadelesini yapıyorum. Zora karşıyım. Bunları siyasi amaç için söylemiyorum. Eğer bunun siyasi tavrı varsa, bunu demokrasi adına orta koyuyoruz. Siz de başı açık arkadaşlarınızın haklarını koruyun. Demokrasiye, herkesin hakkına sahip çıkın. Zorbalığa karşı çıkın. Bu mücadelede bizi yanınızda bulursunuz.’’

  Bir velinin Bursa Valisi'nin tutumunu eleştirmesi üzerine de Çiller, ‘‘Mesajınızı aldım. Bu konuyu inceleyeceğim. Gerçek çözüm, sandıktır’’ dedi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı