Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çiller'e güveniyor

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 25.02.2000 - 00:01

  Kutan, Başbakan Ecevit'in, koalisyon ortağı Yılmaz'ı çok sert sözlerle eleştirirken Çiller'e güvendiğini söyledi. Kutan, ‘‘Ecevit, kriz olursa nasılsa önümde başka alternatif var diye düşünüyor’’ dedi.

  FP Genel Başkanı Recai Kutan, Başbakan Bülent Ecevit ile ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz arasında cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda ortaya çıkan krizde Ecevit'i haklı buldu. Ecevit'in Yılmaz'a karşı üslubunu sertleştirirken, Çiller'e güvenebiliyor olacağını da öne süren Kutan,‘‘İnsanın aklına, Ecevit'in ‘nasılsa benim önümde böyle bir alternatif var. Kriz çıksa da önemli değil' düşüncesinin olduğu geliyor’’ dedi.

  Kutan, Trabzon’a giderken, uçakta gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu:

  ECEVİT HAKLI Şimdi Ecevit'in bu istikamette düşünmeye hakkı var. Hakikaten Yılmaz, cumhurbaşkanlığı seçiminde tam düzgün bir çizgi ve tavır ortaya koymadı. Umumiyetle değişik tavırlar sergiledi. Halbuki üç lider başlangıçta aynı istikamette düşündüklerini ifade etmişlerdi. Dolayısıyla Yılmaz'ın tavrından dolayı Ecevit'in bir reaksiyon içerisine girmesini haklı buluyorum.

  YILMAZ KÖŞK'Ü İSTİYOR Anladığım kadarıyla Çiller, her halükarda Demirel'in cumhurbaşkanlığının devamını arzu ediyor. Yılmaz'ın ise bunu arzu etmediğini, kendisinin cumhurbaşkanı olmak istediğini düşünüyor. Eğer 5+5 formülü gerçekleşmezse, o zaman daha işin başında 167 oy temin edilemezse Demirel'in aday olma ihtimali ortadan kalkıyor. Şimdi biz bu oyunu bozalım, net tavrımızı koyalım ve herkes kani olsun ki tamam DYP ve FP'nin desteğiyle o alternatif de çok rahat gerçekleşecektir diyor. Oyunu bozmaktan kastı bu.

  Ecevit, ‘Demirel seçilmezse siyasi istikrarsızlık olur’ diyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Bu meselelerin şahıslara bağlı olarak mütalaa edilmesini yanlış buluyoruz.

  Kutan, ‘‘Yani, Demirel'i vazgeçilmez bulmuyorsunuz’’ sorusuna karşılık da, ‘‘Gayet tabi’’ yanıtını verdi.

  Kutan’ın resmi Roadsport’u

  Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 82'nci yıldönümü törenlerine katıldı. Kutan, 48'inci İç Güvenlik Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydemir Cülcüloğlu ile yanyana oturdu. Protokolden önce platforma gelen Kutan, bir süre yalnız oturup, diğer protokol üyelerinin gelmesini bekledi. Daha sonra platforma gelen Tuğgeneral Aydemir Cülcüloğlu, Kutan ile merhabalaşıp tokalaştı. İkilinin tören boyunca hiç konuşmaması dikkat çekti. Kutan'ın törende takım elbise ve paltosunun altına Roadsport marka yürüyüş ayakkabıları giymesi dikkat çekti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı