Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çiller'den Ağar'a Elazığ misillemesi

  Hürriyet Haber
  31.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP Lideri Tansu Çiller, partisinden istifa ederek Elazığ'dan bağımsız milletvekili olan İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar'a misilleme yapacak. Çiller, Ağar'ın seçim bölgesi Elazığ'da miting düzenleyerek gövde gösterisine hazırlanıyor.

  Bugün özel uçakla Elazığ'a gelecek olan Çiller, öğle saatlerinde, Ağar'ın konuşma yaptığı meydanda miting düzenleyecek. Seçim otobüsünü Elazığ'a yollayan Çiller, milletvekili adayları Ali Rıza Septioğlu ve Hasan Belhan'a, ‘‘Ben mahcup etmeyin, iyi bir organizasyon istiyorum’’ talimatı gönderdi.

  ECEVİT'E ÇATTI

  Bu arada, dün Eskişehir'de miting düzenleyen DYP Lideri Tansu Çiller, güvenoyu verdiği Başbakan Bülent Ecevit'e yüklendi, ‘Statükonun adamı’ ilan etti. Çiller, Ecevit'le ilgili değerlendirme yaparken, ‘‘Statükoyu bozmak lazım. Statüko ile mücadele lazım. şimdi herkes yeniden Karaoğlan diyor. 40 yıldır aynı Karaoğlan. Statükonun kimi istediğine dikkat etsin millet’’ dedi. Çiller, ‘‘Kırat şu anda tek başına iktidara gidiyor. Ama millet daha çok son on günde kararını verecektir. Millet kendisine olan sevdamızın eğer onda birini hissedebilirse veya bunun perde arkasını görebilirse her şey daha farklı olur’’ diye konuştu.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı