Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çiller şimdi de tersini söylüyor

  ANKARA
  06.10.2015 - 21:42 | Son Güncelleme:

  28 Şubat davasında dün tanık olarak ifade veren dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller’in basın müşaviri Mehmet Bican, “Çiller’in Batı Çalışma Gurubu’ndan (BÇG) haberi vardı. Tansu Çiller dün ne dediyse bugün tersini söylemeye başladı” dedi.

  Bican, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener’in, Çiller’in eşi Özer Çiller’in elini öptüğünü de iddia etti. 28 Şubat sürecinde, Refah-Yol hükümetine devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 sanık hakkındaki davaya Ankara 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme, dünkü duruşma için Çiller’in SEGBİS sistemi ile tanık olarak ifadesinin alınmasına karar vermişti. Ancak Çiller, sağlık mazereti sunarak duruşmaya katılmadı. Tanık olarak dinlenen basın müşaviri Bican, ifadesinde özetle şöyle dedi: “BÇG’nin Genelkurmay Karargâhı içinde yasalara uygun kurulduğunu hatırlıyorum. Tansu Hanım, hiçbir şekilde Silahlı Kuvvetler’le arasını bozmak istemedi. Örneğin MGK kararlarının imzalanması konusunda Erbakan’ın peşinde koştu, o imzalattı. ‘Ya imzalarsın ya imzalarsın’ dedi.”

  ANLAYAMIYORUM

  Sanık avukat Ümit Kara’nın, “Anlatıklarınızla, Çiller’in bu dava kapsamında söyledikleri şeyler arasında fark var. Nasıl izah ediyorsunuz?” sorusu üzerine Bican, “Çiller’i anlamakta zorluk çekiyorum” dedi.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı