Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çiller: Sandıktan önde çıkanın çatısında birleşelim

  Hürriyet Haber
  11 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 11 Eylül 1998 - 00:01

  DYP Lideri Tansu Çiller, ‘safkan sol parti’ olmakla suçladığı ANAP'ın Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a son bir çağrıda bulunarak, ‘‘Sandıktan kim önde çıkarsa, onun çatısı altında bütünleşme sürecini başlatalım’’ dedi. Çiller, bunun teminatının da seçimlerden önce kamuoyu önünde imzalı ve yazılı olarak verilmesini istedi.

  Çiller, dün parti genel merkezindeki basın toplantısında, ekonomi ve siyasetteki son gelişmeleri değerlendirdi. ‘‘Seçimden istikrar çıkmaz’’ uyarılarının ‘aldatmaca’ olduğunu vurgulayan Çiller, seçimlerin 18 Nisan'da yapılmasından dönülemeyeceğinin ortaya çıktığını söyledi. DYP ve ANAP'ın bölünmüş orta sağın temsilcileri olarak görüldüğünü kaydeden Çiller, Yılmaz'a bütünleşme çağrısını yineledi. Bunu DYP'nin istikrar projesi olarak nitelendiren Çiller, şunları söyledi:

  ‘‘ANAP safkan sol parti olmuştur. Ciddi yanlışları olmuştur. Tüm bunlara rağmen, nefsimizi aşarak son kez çağrı yapıyorum. Bu tehdit olarak algılanmamalı. Gelin sandığa gidelim. Sandıktan kim önde çıkarsa onun çatısı altında bütünleşme sürecini başlatalım. Cepheleşmeden, radikal uçlardan mı korkuyorsunuz; gelin buna destek verin.’’


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı