Gündem Haberleri

  Çiller: Eda'nın durumu iyi, nafaka verilmesin

  Hürriyet Haber
  29.09.2012 - 09:52 | Son Güncelleme:

  Tansu Çiller'in oğlu Berk, eski eşine 250 bin lira maddi tazminat ile 8 bin lira nafaka ödenmesine "Durumu iyi; ABD'de yaşıyor" diyerek itiraz etti.

  Sabah Gazetesi'nden Neslihan Keskin'in haberine göre Türkiye'nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller'in küçük oğlu Berk Çiller, boşandığı eşi Eda Odabaşı'na vereceği tazminata ve nafakaya itiraz etti. 250 bin lira maddi tazminat ile 8 bin lira nafaka ödenmesine hükmedilmesine itiraz eden Berk Çiller, "Eda'nın maddi durumu çok iyi. Amerika'da yaşıyor. Nafaka ve tazminat kararı iptal edilsin" dedi. İtiraz üzerine dosya Yargıtay'a taşındı. Çiller'in 31 yaşındaki oğlu Çiller'le 29 yaşındaki Odabaşı, 3 yıl önce evlendi. Ancak mutluluğu uzun sürmeyen çift geçen yıl İstanbul Yeniköy'deki yalıda kavga etti. Çiller'den boşanma kararı alan Odabaşı, iddiaya göre avukatıyla birlikte hazırladığı "ayrılık protokolünü" anne Çiller'e okumak istedi fakat kayınvalidesinden beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Soluğu İstinye Karakolu'nda alan gelin Odabaşı, kendisini evden kovmakla suçladığı kayınvalidesinden ve eşinden şikâyetçi oldu. Eşinin adamlarının evine gelip kapıyı zorladığını ve eşinin bazı eşyalarını istediğini öne süren Odabaşı, hayatından endişe ettiğini iddia etti.

  EVDEN UZAKLAŞTIRMA İSTEDİ

  Odabaşı daha sonra da Sarıyer Aile Mahkemesi'ne başvurarak, eşini kesintisiz alkol bağımlısı olmakla suçladı. Berk Çiller'in 4320 Sayılı Ailenin Korunmasına İlişkin Yasa kapsamında 6 ay boyunca evden uzaklaştırılmasını isteyen Odabaşı, ayrıca ortak ikametlerinin de kendisine tahsis edilmesini talep etti. Odabaşı'nın uzaklaştırma ve ortak konut tahsisi taleplerini yerinde bulmayan mahkeme, Çiller'in yalnızca uyarılmasına hükmetti. Karar uyarınca Çiller'in, 3 ay boyunca, alkol ya da uyuşturucu madde alarak eve gelmemesi, şiddet ve korkuya yönelik davranışlarda bulunmaması, iletişim araçlarıyla eşini rahatsız etmemesi, silah ve benzeri aletlerini zabıtaya teslim etmesi maddeleri hüküm altına alındı. Bu süreçte Çiller, 3 yıllık eşine, kapanan Sarıyer Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açtı.

  DOSYA YARGITAY'DA

  Mahkeme, Çiller ailesinin talebi üzerine boşanma davasıyla ilgili yayın yasağı koydu. Çiftin yaklaşık 1 yıl süren boşanma davası 3 ay önce son buldu. Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, Çiller'in 250 bin TL maddi tazminat ile aylık 8 bin TL nafaka ödemesine hükmetti. Kararının kesinleşmesi ve nüfusa işlenmesi üzerine Berk Çiller soluğu mahkemede aldı. Mahkemenin verdiği maddi tazminat ve aylık nafaka miktarı kararının iptal edilmesini isteyen Çiller, karara itiraz etti. Çiller, "Eda Odabaşı'nın maddi durumu çok iyi. Birlikteliğimizde ortak çocuğumuz da bulunmamaktadır. Amerika'da yaşayan Eda Odabaşı'na verilen nafaka ve tazminatın iptaline karar verilsin" diyerek dosyanın Yargıtay'a gönderilmesini talep etti. Mahkeme dosyayı Yargıtay'a gönderdi. Yargıtay'dan gelecek sonuçla birlikte davanın kaderi belli olacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı