Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çiller çiftine yeni bir soruşturma daha

  Hürriyet Haber
  03.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 03.09.1998 - 00:01

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, eşi Özer Uçuran Çiller ve Marsan A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Destegül, Yüksel Noyanoğlu, İpek Ertin ve Bilger Duruman hakkında, ‘‘Haksız mal edindikleri, gerçeğe aykırı beyanda bulundukları ve komisyonlara gerekli bilgileri vermedikleri’’ iddiasıyla soruşturma başlattı.

  Maliye Bakanlığı, Bakanlık Başmüfettişi Tayfun Şahin ve Hesap Uzmanı Hasan Yalçın tarafından hazırlanan 63 sayfalık raporda belirtilen hususlar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na önceki gün suç duyurusunda bulunmuştu.Bunun üzerine Başsavcıvekili Bekir Selçuk, Tansu ve Özer Çiller ile Marsan A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri hakkında soruşturma başlattı.

  Maliye Bakanlığı, daha önce de Bakanlık Hesap Uzmanları Kurulu'nun, Çiller Ailesi'nin mal varlığına ilişkin hazırladığı ‘‘Müteferrik İnceleme Raporu’’nda belirtilen hususlar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Başsavcılık da bunun üzerine, Tansu ve Özer Uçuran Çiller ile Başbakanlık eski Müsteşarı Mehmet Kaytaz hakkında, ‘‘Resmi makamlara yalan beyanda bulundukları, sahte evrak verdikleri’’ ve 3628 sayılı ‘‘Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu'na muhalefet ettikleri’’ iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı