« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çılgın teklif

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Schumacher'in Mercedes'e geçmesinden korkan Ferrari, Alman pilota 1999'da sona eren sözleşmesini uzattığı taktirde 150 milyon mark vermeye hazır. Norveç'te tatil yapan Schumacher ise karar için aceleci davranmayacağını bildirdi.

Rekor ücret

Böylesi, ne duyuldu, ne de bir sporcuya verildi. Dile kolay, 150 milyon mark, yani yaklaşık 19 trilyon 350 milyar lira. Evet bu rakamı Alman Formula 1 yarışçısı Michael Schumacher'e Ferrari firması önerdi. NBA'de Chicago Bulls'un yıldızı Michael Jordan 35 milyon dolar, ünlü futbolcu Ronaldo 32 milyon dolarlık rekor transferler yapmıştı.

3 yıllık imza

Ancak Schumacher, pistlerde olduğu gibi transferde de daha imzayı atmadan herkesi solladı. Dünya şampiyonu Schmuacher'in Mercedes'e geçmesinden korkan Ferrari, 1999'da sözleşmesi sona erecek pilotuna 2002 yılına kadar yeni bir imza attığı takdirde 150 milyon mark vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Yıllık 50 milyon

Schumacher, ayrıca yıllık 50 milyon ücret alacak. 29 yaşındaki Alman Formula 1 pilotuna bu teklifi Fiat'ın sahibi Gianni Angelli'nin bizzat ilettiği açıklandı. Schumacher'e bu mega teklife evet dediği takdirde yaşamının sonuna kadar Ferrari elçisi olarak çalışma hakkı da verilecek.

Acele etmeyecek

Ailesiyle birlikte Norveç'te tatil yapan Schumacher, dönüşte kararını bildirecek. Schumacher'in menajeri Willi Weber, ünlü sürücünün yıllık 90 milyar marklık cirosuyla dünyanın dev şirketleri arasında olan Fiat'ın teklifinin en iyi şekilde değerlendirileceğini, ancak aceleci davranmadığını söyledi.

TRİLYONLAR BEKLİYOR

Ferrari, 1994 ve 1995 yıllarında dünya şampiyonu olan Formula 1 sürücüsü Schumacher'in önüne 19.5 trilyon koydu. Ancak Norveç'te tatil yapan ünlü Alman sürücü karar verme konusunda acele etmeyeceğini söyledi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler