Dünya Haberleri

  Çılgın sürücü dehşet saçtı

  Hürriyet Haber
  31.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  San Francisco’da yaya ve motosikletlilere vurup kaçan akli dengesi yerinde olmayan bir sürücü, 1 kişinin ölümüne, 14 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

  AMERİKA’nın San Francisco Kenti’nde, 29 yaşındaki Omeed A. Popal önceki gün öğle saatlerinde East Bay’deki Fremont’ta siyah renkteki Honda marka cipiyle bir yayaya hızla çarparak ölümüne neden oldu. Durmayıp yoluna devam eden Popal, San Francisco’nun farklı bölgelerinde aracıyla 14 kişiye daha çarparak yaraladı. Harekete geçen polis ekiplerinin kıstırdığı Popal, yakalanarak gözaltına alındı.

  Kaldırımlara çıktı

  Yaşları 18 ile 84 arasında değişen yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Arabasını kaldırımların üzerinde süren ve karşıdan karşıya geçenlere yaya geçitlerinde çarpan Popal’ın, 14 kez cinayete teşebbüs ve ölüme sebebiyet verdikten sonra kaçmak suçlarından tutuklandığı belirtildi. Ailesi Afganistan kökenli olan ve kendisi ABD’de büyüyen Popal’in akrabaları, direksiyon başında cinnet getiren gencin akıl sağlığının yerinde olmadığını ve bu yüzden ilaç tedavisi gördüğünü söylediler.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı