Çılgın projesi ortaya çıkıyor

Hürriyet Haber
01.05.2017 - 09:49 | Son Güncelleme:

Bir süre önce tünel kazma işine gireceğini açıklayan Elon Musk’un, bu konuda nasıl bir teknoloji geliştireceği merak konusu olmuştu.

2. Elon Musk<br><br> Güney Afrika doğumlu olan Elon Musk, Space X, Paypal ve Tesla Motors'un sahibi. Dünyanın en çok takip eidlen girişimcilerinden biri olan Musk, 1 milyonun üzerinde takipçiye sahip.

Resmi Twitter hesabından bir sondaj şirketi kuracağını açıklayan Musk, bu sondaj şirketinin trafik sorununu çözebilecek bir tünel projesine bağlanacağını ifade etmişti.

Hatta kısa bir süre önce Musk’ın söz ettiği devasa tünelleri açacak makinenin görselinin sızdırıldığı iddiası gündeme gelmişti.

Bu konuda The Boring Company isimli yeni şirketi ile boy gösterecek olan Musk’ın söz konusu projesinin şimdi de konsept videosu ortaya çıktı. Konsept videosuna göre; sokaklarda, caddelerde bulunacak platformlara aracınızı park edeceksiniz. Ardından, şekil ve işlev itibariyle kendi de bir araba olan platform, aracınızı yer altında bulunan tünellere indirerek tünelde yolculuk etmenizi sağlarken siz de hiçbir şey kullanmadan yolun keyfini çıkarabileceksiniz.

 EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı