« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çılgın parti

Almanya başta, Belçika, İsveç, Rusya’da sarı kırmızılılar ellerinde bayraklar ve şampiyonluk marşlarıyla gece geç saatlere kadar sevinç gösterilerinde bulundu. G.Saray Yönetimi bu akşam Galatasaray Adası’nda "Galatasaray Çılgınlar Partisi" düzenliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 

 

 

 

 

    

G.SARAY’ın Süper Lig’de 17. şampiyonluğa ulaşması, sadece Türkiye’de değil, Almanya başta, Avusturya, Belçika, İsveç ve Rusya’da da sarı kırmızılı taraftarlar tarafından coşkuyla kutlandı. Maçın bitiş düdüğünün ardından yüz binlerce Galatasaray taraftarı ellerinde bayrak, üzerlerinde forma ve kaşkollarla sokaklara dökülüp, meydanlarda toplanıp çılgınca kutlamalar yaptı.

Sarı kırmızılı yöneticiler ve futbolcular da sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin doruğuna çıktı. Önce G.Saraylılar Cemiyeti’ne giden G.Saray Başkanı Adnan Polat ve idareciler ardından soluğu Bebek’teki mel’S’de aldı. Eski başkan Özhan Canaydın’ın da yer aldığı geceden ayrılan Futbol Şube Sorumluları Haldun Üstünel, Tunca Hazinedaroğlu ve Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin eğlenceye Etiler Şamdan’da devam etti.

Kutlama gecesi

Şamdan’da şampiyonluk kutlamasına gelen G.Saray idarecileri mekandaki sarı kırmızılılara kısa bir konuşma yaparken taraftarlarda yöneticilere F.Bahçe’ye nazire yaparcasına yengeç dansı ile selamladı. 3 idarecinin yanı sıra Etiler Şamdan’daki geceye futbolcular Arda Turan, Barış Özbek ve Sabri de katıldı.

Galatasaray Yönetimi, bu akşam da Galatasaray Adası’nda düzenlenecek geceyle şampiyonluğu taraftar, futbolcu, yöneticisiyle biraraya gelerek kutlayacak. Saat 21.00’de başlayacak "Galatasaray Çılgınlar Partisi"nin biletleri Biletix gişelerinden satışa çıkarıldı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

BAŞTA İstanbul, Ankara, İzmir, Adana il ve ilçelerde Galatasaraylı taraftarlar önceki gün ve gece sarı kırmızılı takımın şampiyonluk coşkusunu, üzerlerinde forma ve tişörtler, ellerinde bayraklar şarkılar söyleyerek yaşadı. Yüzlerini sarı kırmızı renklere boyayan, sevinç gösterileri yapan, dev bayrakları dalgalandıran taraftarlar birbirinden ilginç görüntüler oluşturdu. Günün çarpıcı görüntülerinden biri ise Florya’da gerçekleşti. Binlerce G.Saraylı taraftar kulüp tesislerinin önünde toplanırken, G.Saray bayrakları arasındaki Trabzonspor bayrağı da dikkat çekti.

KUPAYLA POZ VERDİLER

Galatasaray yönetimi, kupayı da alarak önce Bebek’teki mel’S’e gitti ve şampiyonluğu kutladı. Başkan Adnan Polat ve eski başkan Özhan Canaydın’ın da olduğu grup, kupa ile bol bol fotoğraf çektirdi. Yöneticilerden bir bölümü daha sonra Etiler Şamdan’a geçerek kutlamalara günün ilk ışıklarına kadar orada devam etti.

YOLLARA DÖKÜLDÜLER

İsveç’te Stockholm Galatasaraylılar Derneği kuruluşlarının 6 yılını ve Galatasaray’ın 17. şampiyonluğunu ünlü popcu Burak Kut’un verdiği konser ile kutladılar. Kut, sahne alır almaz "Bir F.Bahçeli olarak G.Saray’ın şampiyonluğunu gönülden kutluyorum. Sanıyorum dünya tarihinde de, teknik direktörü olmadan, şampiyon olan tek takım ünvanı da G.Saray’ın oldu"dedi.

ALMANYA ’DA ŞAMPANYA PATLATTILAR

Hamburg’da Türkler’in yoğun olarak yaşadığı Altona semtinde Galatasaray taraftarları sırtlarında forma, ellerinde "Hamburglu Aslanlar" pankartıyla sokakta şampanya patlatarak şampiyonluk coşkusunu yaşadılar. Stuttgart’ta G.Saray Derneği’nde izlenen maç sonrası 400’ü aşkın taraftar şampiyonluk şarkılarıyla şampanyalar patlatıp, ünlü König Str’de yürüdü. Detmold yakınlarındaki Horn kasabasında G.Saraylılar konvoy oluşturdu. Krefeld’de dansözlü kutlamalar yapıldı.

SARI KIRMIZI MEYDAN!

Galatasaraylıların Rusya’nın başkenti Moskova’daki kutlamalarının merkezi Kızılmeydan’dı. 60 kişilik taraftar grubu, Kızılmeydan’da Galatasaray bayrağı açıp, şampiyonluk şarkıları söylediler.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler