« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çılgın Fenerliler

Beşiktaş ve Galatasaray maçları için satışa çıkarılan 28 bin biletin 11 bini bir günde satıldı. Sarı lacivertli taraftarlar yönetimin yeni satış sistemine büyük ilgi gösteriyor. Kulüp maç başına 2.5 milyon YTL’yi iki ay önceden kasasına koymak üzere.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇELİ taraftarlar, 2 ay sonra oynanacak Galatasaray derbisinin biletini şimdiden cüzdanına koydu. Sarı lacivertli yönetimin ilk kez uyguladığı bilet satış sistemi büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıllarda derbi biletlerini maça iki gün kala satışa çıkaran ve karaborsacılara bir türlü engel olamayan yönetim, bu kez amacına ulaştı.

Beşiktaş derbisinde tam kapasitesiyle hizmete açılacak olan Şükrü Saracoğlu Stadı’da sezon sonuna kadar oynanacak tüm maçların (Kayseri Erciyes hariç) biletleri şimdiden satışa sunuldu. Taraftarlar en büyük ilgiyi Beşiktaş ve Galatasaray derbisine gösterdi. Taraftar Kartı olan 20 bin kişi ile kulüp üyesi olanlara sınırlı sayıda bilet satışı yapılıyor.

Önceki gün satışa sunulan Beşiktaş ve Galatasaray maçı biletlerinin ilk günde yüzde 30’luk bölümü alıcı buldu. 52 bin seyirci kapasitesi olan stadın 24 bin kişilik bölümü sezon sonuna kadar kombine olarak daha önceden satılmıştı. Bundan sonra oynanacak her maç için 28 bin bilet satılıyor. Bu da kulübün kasasına maç başına 2.5 milyon YTL (2.5 trilyon lira) kazanç getirecek.

Ligde üçüncü kez şampiyonluğa koşan ve en yakın rakibi Galatasaray ile arasındaki 4 puanlık farkı koruyan sarı lacivertlilerin Kadıköy’deki maçları artık kapalı gişe oynanacak. Taraftarlar puan farkının aynı şekilde devam etmesi halinde büyük önem taşıyacak olan Galatasaray maçını izlemeyi şimdiden garanti etmek istiyor.

Kulübe faks, mail ve telefon yağdırarak bilet satışındaki kolaylık için teşekkür eden taraftarlar, aynı zamanda önümüzdeki yılın kombine kartları için de elini cebine sokmaya başladı. Yeni yapılan numaralı tribünün satışa sunulan 10 bin kişilik kombine kartının 4 bin tanesi şimdiden alıcı buldu. 100. yılını kutlamaya hazırlanan yönetim, önümüzdeki yıl stadın büyük bir bölümünü kombineye açacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. Asbaşkan İlhan Ekşioğlu kulübün resmi sitesinde yaptığı açıklamada, yeni uygulamanın bir çok açıdan kulübe fayda getireceğini, en önemlisinin de karaborsayı durdurmak olduğunu söyledi.

2 derbi için 11 bin bilet satıldı

TRİBÜN-KAPASİTE-BJK-GS

Migros-12 bin-3400-3600

Telsim-4 bin-2600-2400

Fenerium Üst-7 bin-2500-2500

Fenerium Alt-5 bin-2000-2000

Bunları da Beğenebilirsiniz