« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çılgın Bobo

Beşiktaş’ın yeni Brezilyalısı, "Kafa vuruşlarım etkilidir. Sağ ve sol ayağımı çok iyi kullanıyorum. En büyük özelliğim uzaktan attığım şutlardır. İnönü’yü coşturacağıma inanıyorum. Beşiktaş’ı Avrupa takımı olduğum için tercih ettim" diye konuştu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ta Brezilyalı Ailton gitti, yerine vatandaşı Deivson Rogerio Da Silva geldi. Lakabı Bobo... Ülkesinde bir zamanlar meşhur bir futbolcunun ismi. Oyun stili ona benzediği için bu lakabı takmışlar Da Silva’ya.

Siyah beyazlıların yeni golcüsü oldukça iddialı. "Türkiye’ye macera için gelmedim" diyen Brezilyalı: "Dünya’nın en teknik ve izlenen takımı Corinthias’tan geldim. Corinthias’da bonservis ücreti 20 milyon Euro olan Carlos Tevez, Carlos Alberto, Nilmar, Wilson gibi forvetlerin arasından geldim. 42 maçta bu 4 süper forvetin arasında, 14 maçta kendime yer buldum. Bu kolay bir olay değil" dedi.

Kore’yi reddetti

Ülkesinde Bobo lakabının kolay kolay kimseye verilmediğini ifade eden Deivson Rogerio Da Silva, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İtalya’nın İnter takımında oynayan Adriano’yu çok beğeniyorum. Ancak Adriano kadar iyi tekniğim var. İnönü Stadı’nı coşturacağıma inanıyorum.

Kafa vuruşlarım etkilidir. Rakip defansı rahatsız ederim. Hücum oyuncusu olarak sağ ve sol ayağımı çok iyi kullanıyorum. En büyük özelliğim uzaktan attığım şutlar. Efsane futbolcu Rummenige’ye benzetiyorum. Beşiktaş benim için Avrupa takımı. Bu nedenle Kore’den aldığım teklifi reddettim."

4 hafta istedi

Kleberson
ve Cordoba ile aynı lisanı konuşmaktan mutlu olduğunu kaydeden Bobo, "Menajerim Mehmet Uludoğan ve Serdal Fafal, Türkiye’nin Avrupa’dan daha uyumlu olduğunu belirtti. Gerçekten Türk insanı Brezilyalı gibi sıcak kanlı. Uyum sorunu çok önemli. 4 hafta içerisinde süper bir performans yakalayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Teknik direktörümüz Tigana ile antrenmana çıkmadan önce selamlaştık" diye konuştu.

Deivson, Fenerbahçe’de forma giyen vatandaşları Alex ve Nobre’yi, Brezilya’da oynarken tanıdığını, ancak buradaki durumları hakkında bilgi sahibi olmadığını sözlerine ekledi.

CANA YAKIN

Brezilyalı golcü Türk insanın çok cana yakın olduğunu arkadaşımız İsmail Er’e söyledi. Taraftarları mutlu edeceğine inandığını açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz