Ege Haberleri

EGE

  Çılgın aşık cezaevine

  Gökhan YALKALK, (DHA)
  21 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ekim 2011 - 20:33

  TORBALI’da L.A. (22), gönlünü bir yıl önce, Subaşı İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencisi K.B.’ye kaptırdı.

  İkili arasındaki arkadaşlık zamanla ilerledi. L.A., iddiaya göre, ikna ettiği K.B. ile, bir ay önce Kiraz’daki bir yakınının evine kaçtı. Fakat L.A., birkaç gün sonra ailesinin yanına döndü. Birbirlerini sevdiklerini söyleyen K.B.’nin Kiraz Devlet Hastanesi’ndeki doktor kontrolünde bakire olmadığı belirlendi. Kızın ailesi, evlenmelerine izin vermeyip L.A.’yı jandarmaya şikayet etti. L.A., birkaç kez evlenmeleri için küçük kızın ailesine aracılarla haber yollayıp istetti. Ancak, hir defasında olumsuz yanıt aldı.

  İkimizi de öldüreceğim

  Jandarmanın aradığı L.A., önceki gün saat 11.30 sıralarında, K.B.’nin okuluna geldi. Ders arası zili çaldığında elinde bıçakla okula giren L.A., arkadaşlarının gözü önünde K.B.’yi rehin aldı. Çılgın aşık, elindeki bıçağı K.B.’nin boynuna dayayıp, “İkimizi de öldüreceğim” diyerek tehditler savurdu, kimseyi yaklaştırmadı. Okul yönetiminin haber vermesiyle gelen jandarma, bir saat L.A.’yı ikna etmeye çalıştı. Direnen L.A., bıçağı bırakmadı. İkna çabaları sürerken, arkadan yaklaşan Şubası Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Aydın Yağlı, boş bir anından yararlanıp L.A.’yı etkisiz hale getirdi.
  Gözaltına alınan L.A.’nın jandarmadaki ifadesinde, “K.B., namusum olacak. Onunla kendi rızasıyla birlikte olduk. Onu çok seviyorum ve evlenmek istiyorum” dediği öğrenildi. İşlemlerinin ardından adliyeye gönderilen L.A., “Küçük yaşta kızı istismardan” tutuklandı.

  Ailesine teslim edilen K.B.’nin, ise yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğu, bu nedenle İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmeye başladığı öğrenildi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı