ARDAHAN HABERLERİ

Çıldırlı İmamlar Terörü Lanetledi

IHA
08 Eylül 2015 - 14:08Son Güncelleme : 08 Eylül 2015 - 14:09

İMAMLAR TERÖRÜ LANETLEDİ

IHA

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde görev yapan imamlar son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayarak bası açıklaması yaptılar. İmamlar yapmış oldukları basın açıklamasında
"Son günlerde artan terör saldırıları hepimizin canını yakıyor. Gün geçmiyor ki yeni bir hain saldırı haberi almayalım. Bir an önce tüm milletimiz kendi kişisel çıkarlarını bir kenara bırakarak teröre karşı birlik halinde olmaları gerekmektedir. Ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor millet olarak hepimizin ciğerlerini yakıyor.
Gencecik evlatlarımız şehit oluyor çocuklar yetim kalıyor, ocaklar sönüyor. Terör örgütünü besleyen ülkelere karşı ciddi tavır alınmalı, Siyasi liderler bir araya gelmeli ve vatan toprakları üzerinde haince saldırılar düzenleyenler derhal yakalanmalı bir an önce yargılamalı ve gereken ceza en kısa sürede verilmelidir…
Ayrıca bir gün önce Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyor aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyoruz..
Artık Yeter Diyoruz..!
Yüreğimiz yanıyor… En kısa sürede bu lanet örgüte ve onun siyasi temsilciğini yapan örgüt üyelerine karşı gerekli yaptırımların yapılmasını bekliyoruz..
Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasd eden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır...Rabbim Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Emniyet Güçlerimizin yar ve yardımcısı Olsun..
‘’Türkiye’nin istikrarsızlığı için çabalayan mihrakların eylemleri asla hedefine ulaşamıyacaktır”.
-Saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Türkiye’nin bölgesinde ve dünyadaki yerini hazmedemeyenler, kötülük pompalamaya, ölüm kusmaya devam etse de, Anadolu kardeşliğini bozmayacaklardır.Terör bir süreliğine topluma zarar verse de, yok olmaya mahkumdur. Yüzyıllar boyu, her türlü zorluk ve acıya birlikte göğüs gererek galip çıkmayı başaran milletimiz, yolundan ve kardeşlik ikliminden uzaklaşmadan yürüyüşünü sürdürecektir.
-Terörün; milleti, dini, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı ve hiç bir mazereti olamaz.Terör , terördür.Kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, hangi gereğe sahip olursa olsun karşısındayız.
Bu topraklar için toprağa düşen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Terörü, teröristi, iç ve dış bütün destekçilerini ve olup bitene şahsi çıkarları için sessiz kalanları lanetliyor, şiddetle kınıyoruz" dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Çıldırlı İmamlar Terörü Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 14 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çıldırlı İmamlar Terörü Lanetledi haberi güncellenecektir.

  ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:24
  • Guneş
   05:16
  • Öğle
   12:24
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı