ARDAHAN HABERLERİ

Çıldır’da Vergi Haftası Etkinlikleri...

IHA
28.02.2015 - 16:03Son Güncelleme :

ÇILDIR’DA VERGİ HAFTASI

IHA

Çıldır Mal Müdürlüğü Vergi Haftası nedeniyle İlçeye bağlı köy okullarında ve Çıldır Lisesinde seminer düzenleyerek öğrencilere hediyeler verdi.
Çıldır Mal Müdürü Ümit Ulusan ve Vergi dairesi görevlileri tarafından sunum yapıldı. Çıldır Mal Müdürü Ulusan yaptığı açıklamada “Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilebilmesi için 1990 yılından bu yana Şubat ayının son haftası kutlanan “Vergi Haftası” bu yılda Ülkemizin her yerinde olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.
Vergiyi; kısaca Devletin gerçek ve tüzel kişilere yüklediği ekonomik bir yükümlülük olarak tanımlayabiliriz. Devletin vatandaşlarına yüklediği bu sorumluluğun asıl işlevi, devlet harcamalarını karşılayarak yol, su , elektrik, ulaşım, güvenlik, sağlık GİBİ altyapı hizmetlerini sağlayabilmektir. Vergi ödemelerinin en temel ilkesinden biri, toplumsal sınıf farkı tanımadan tüm vatandaşların bu görevi yerine getirmeleridir.
Bu güzel ülkede yaşayan ve devletin sunduğu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar olarak hepimizin devlete vergi ödemesi gerekmektedir. Devlet vatadaşlarının çok daha rahat yaşayabilmesi için biz vatandaşlarından aldığı vergilerle halkına çeşitli kullanım olanakları yaratmaktadır. Bu olanaklardan bazıları; eğitim aldığımız okul, kullandığımız yollar ve köprüler, sağlık hizmeti aldığımız hastaneler sağlık ocakları, kullandığımız suyu ve elektriği evimize getirmek, güvenliğimizi sağlamak sayabiliriz. Vergi ödemek bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Çıldır’da Vergi Haftası Etkinlikleri... hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çıldır’da Vergi Haftası Etkinlikleri... haberi güncellenecektir.

ARDAHAN İLÇELERİ

ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:35
 • Akşam
  16:49
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı