İZMİR HABERLERİ

Cildinizi yıpratmadan yenileyin

DHA
27.04.2017 - 12:14Son Güncelleme :
DHA

YENİLİKÇİ termomekanik fraksiyonel doğal ısı sistemi olan Tixel'in basın lansmanı Alsancak  Key Otel de  Klinik A Plus tarafından gerçekleştirildi.

Yeni sistem Dr. Hale Güler tarafından tanıtıldı. Estetikte kullanılan cihazların ileri teknoloji ile cilt yenileme çözümleri sunduğunu, amacın kısa sürede, cildin doğal yapısını bozmadan daha iyi bir görünüm sağlamak olduğunu söyledi. Kırışıklıkların ve cilt yüzeyindeki pürüzlerin giderilmesinde sunulan yeni teknoloji Tixel'in cildin doğasına en yakın çözümü sunduğunu dile getiren Güler, "Uygulama patentli doğal ısı enerjisiyle ince çizgiler ve kırışıklıklarda, cilt rengi düzeltmede, hasar görmüş cildi onarmada, yaşlanma lekelerinde ve akne izlerinde iyileşme sağlıyor. Doğal ısı kaynağı kullanarak, özel altın ve titanyum başlığıyla, saniyenin yaklaşık 10'da biri gibi sürelerde cildin üst katmanlarında mikro kanallar açan Tixel, hücre zarını bozmuyor, hissedilebilecek ağrıyı en aza indirgiyor. Cilt yenileme teknolojileri genellikle dokunun kendi kendine iyileştirmesi fikriyle geliştiriliyor. İyileştirmeyi tetiklemek üzere dokuda kontrollü hasar oluşturuluyor. Tixel, cilt yenileme teknolojisinde yeni bir dönem başlatıyor. Tixel, iletkenliği ayarlanabilir termal ucu ile ısı enerjisini dokuya iletiyor ve özel tekniğiyle hücrelerin hasar görmeden yenilenmesini sağlıyor" dedi.

Cilt yenileme amaçlı uygulanan estetik tedavilerde çoğunlukla elektrik, lazer, ısı gibi farklı enerji akımları kullanıldığını anlatan Dr. Güler, "Dokuya iletilen enerjiye hücrelerin reaksiyon vererek cildin kendini yenilenmesi sağlanıyor. Ancak bilinen çoğu lazer uygulamasında kullanılan yüksek enerjiler yerine doğal ısı kaynağı kullanıyor. Böylelikle hücre yapısına zarar vermiyor dokuyu en güvenli şekilde buharlaştırıyor. Tixel, kullanılan enerji miktarı ve hızına göre farklı klinik sonuçlara hizmet ediyor. Ağrı azalıyor, uygulama ardından iyileşme dönemi kısalıyor. En önemli özelliklerinden biri de her cilt tipine aynı şekilde uygulanıyor olması böylece uygulama hatalarına izin vermemesidir" diye konuştu. Klinik APlus'ın doktoru Hale Güler, "Medikal estetikte Avrupa ve İstanbul'daki en ileri uygulamaları takip ederek eş zamanlı İzmir'de de sunuyoruz" diye konuştu.

ASTRONOTLAR İÇİN TASARLANDI

Astronotların yaralarının daha hızlı iyileştirilmesinde kullanılan teknolojinin estetik alanında da kullanıldığını belirten Dr. Hale Güler, Cologen Kabininin 633-660 nanometre dalga boyuna sahip kırmızı ışık ile derin dokularda cologen artımına yol açtığını belirterek, "Bu tedavi sayesinde yaşlanma ile birlikte görülen yıkım hızındaki artış azalıyor. Yine yaşlanmayla beraber görülen üretim hızındaki azalma tersine çevrilerek arttırılıyor. Tedavi protokolü olarak ise haftada 2 ya da 3 seans olacak şekilde tüm vücut kabin içerisinde yatarak 20 dakika geçiriliyor. İstenilen etki kişiden kişiye değişmekle beraber 10-15 seans yeterli geliyor. Uygulama sırasında cildin canlılığını arttırmak için hyalüronik asit, antioksidan, vitamin içeren özel solüsyon cilt üzerine uygulanıyor. Böylece cildin nem dengesi korunmuş olunuyor. Hiçbir yan etkisi olmayan uygulamada 20 dakikalık sürede sadece ısınma hissi oluşuyor. Ağrı ve acı hissi yaratmayan tedavide, herhangi bir kabuklanma veya iyileşme sürecine de ihtiyaç duyulmuyor ve işlem sonrası hasta günlük hayatına oldukça rahat devam edebiliyor. Tedavi, her yaş grubunda, kadın ve erkeklerde, her mevsim rahatlıkla uygulanabiliyor"  dedi.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Cildinizi yıpratmadan yenileyin hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cildinizi yıpratmadan yenileyin haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı