ANKARA HABERLERİ

Cihaz donanımları acilen yenilenmeli

Bahattin GÖNÜLTAŞ/AA
05.02.2018 - 15:04Son Güncelleme :

Türkiye’de her yıl 148 bin yeni kanser tanısı konulduğunu belirten Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği (TROD) Başkanı Prof. Dr. Esra Kaytan Sağlam,  yılda 90 binden fazla kişinin de buna bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğinin altını çizdi.

Bahattin GÖNÜLTAŞ/AA

 

Radyasyon güvenliği ve daha başarılı radyoterapi uygulamaları konusunda Sağlık Bakanlığı’na çeşitli önerilerde bulunulduğunu belirten Sağlam özetle şu bilgileri verdi:

HASTA ÖZEL SEKTÖRE KAYIYOR

“Bakanlığa stereotaktik radyocerrahi, brakiterapi, intraoperatif radyoterapi gibi özellikli ekipman ve tecrübe isteyen tedavi seçeneklerine ayrıca önem verilmesi ve bu konuyla ilgili altyapının oluşturulması önerilmiştir. Mevcut durumda cihaz donanımı özel sektörde üniversite hastanelerinin çok önüne geçmiş, hastalarımız daha iyi teknik donanım reklamıyla özel sektöre kaymaya başlamıştır. Özellikle eğitim kadrolarının geniş olduğu üç büyük şehrimizdeki üniversite hastanelerinin teknik-radyoterapi cihaz donanımları acilen yenilenmelidir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Cihaz donanımları acilen yenilenmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Şubat 2018 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cihaz donanımları acilen yenilenmeli haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2018, Pazar
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  06:51
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı